36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaGran KanarijaKanarų salos laikinai nori atsiskirti nuo Tenerifės, kad išgelbėti žiemos atostogų sezoną

Kanarų salos laikinai nori atsiskirti nuo Tenerifės, kad išgelbėti žiemos atostogų sezoną

- Advertisement 3-

Situacija Tenerifėje, kurioje sergamumo rodiklis IA7 siekia 110.37, o La Gomeroje 116.26 žymiai pablogėjo. Kanarų salynas viršijo leistiną 50 sergamumo ribą ir buvo pašalintas iš ,,saugios zonos“ sąrašo, kurį nustato Europos šalys. Būtent šis faktorius pastūmėjo Jungtinė Karalystę išbraukti Kanarų salyną iš saugių kelionių krypčių sąrašo. Manoma, kad greitu metu jos pavyzdžiu paseks ir Vokietija.

Paaštrėjusi situacija pastūmėjo Gran Kanarijos verslo asociaciją pateikti prašymą diferencijuoti Kanarų salas pagal sergamumo lygį. Siekiama išskirstyti saugias zonas, kaip tai buvo padaryta Tenerifės prašymu pačioje Covid-19 pandemijos pradžioje, kai užsikrėtimų epicentru tapo Gran Kanarija. Tačiau Turizmo ministrė Yaiza Castilla vakar atmetė tokį pasiūlymą tvirtindama, kad Kanarų salos yra „regioninis prekės ženklas“, kuris, skirstymo atveju, prarastų savo galią.

Sergamumo lygis Gran Kanarijoje per paskutiniąsias 7 dienas siekė 22 100 000 gyventojų. Fuerteventuroje šis rodiklis siekia 7.7, Lanzaroteje – 21, La Palma 33.9. Geriausia žinia – El Hierro regionas yra visiškai švarus nuo Covid-19 viruso. Svetingumo ir turizmo verslininkų federacijos (FEHT) viceprezidentas Tom Smulders tikina, kad atsižvelgiant į šiuos duomenis „būtų sąžininga“ informuoti ir derėtis su šalių, iš kurių atvyksta keliautojai vyriausybėmis, kad salos būtų diferencijuojamos. Juolab, kad tokia patirtis šią vasarą jau buvo įvesta Belgijoje, kai šalis siuntė savo keliautojus į Tenerifę, nors visose likusiose Kanarų salose situacija buvo ypatingai įtempta.

Tom Smulders pabrėžia, kad Nyderlandai diferencijuoja Karibų salas atsižvelgdami į Covid-19 viruso paplitimą kiekvienoje iš jų. ,,Mes kovojame ne tik su siaubinga liga, bet ir su dramatiška ekonomine situacija. Mes negalime praleisti progos priimti turistus tose salose, kuriose, atsižvelgiant į sergamumo rodiklį, yra saugu“, – tęsia FEHT viceprezidentas.

Gran Kanarijos Turizmo komisijos pirmininkas Santiago de Armas taip pat siūlo diferencijuoti salyną ir keliautojus priimti tose salose, kur sergamumo rodiklis yra žemas. Prekybos rūmų teigimu, jie palaiko ryšį su Gran Kanarijos Miesto taryba bei informuoja apie salose tvyrančią situaciją šalių, iš kurių atvyktų potencialūs turistai, konsultantus.

,,Be Cordial Hotels & Resorts“ generalinis direktorius Nicolás Villalobos pripažįsta, kad situacija Tenerifėje ,,tampa nebekontroliuojama“. Ekonominę padėtį sunkina dėl aukšto užsikrėtimų skaičiaus įvesti Europos šalių apribojimai.

Kaip jau minėta, Vyriausybė atmetė svarstymą dėl salų diferencijavimo, nes toks žingsnis sugriautų salyno, kaip vieningo ,,prekinio ženklo“, įvaizdį.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai