24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salos: Aena pasisako prieš turistų testavimą salų oro uostuose

Kanarų salos: Aena pasisako prieš turistų testavimą salų oro uostuose

- Advertisement 3-

„Aena“ atsakė griežtu „ne“ Kanarų salų vyriausybei į jų prašymą steigti salų oro uostuose centrus, kuriuose turistai būtų tiriami ar serga koronavirusu. Šis neigiamas atsakymas Kanarų salų vyriausybę privertė imtis plano ,,B“.

Jau nuo tada, kai prieš kelis mėnesius Turizmo ministerija pradėjo derybas su Madridu dėl leidimo naudoti oro uostus, kaip patikros punktus, savo ruožtu Kanarų vyriausybė grynino „plano B“ idėją, tuo atveju, jeigu leidimas nebus gautas. Kaip matome, taip ir įvyko. Buvo tikimasi už oro uostų ribų pastatyti palapines, tačiau vakar ši idėja buvo atmesta dėl aukštų logistikos kaštų.

Šiuo metu Kanarų salų vyriausybė svarsto galimybę atlikti ,,išvykimo testus“ viešbučiuose, kuriuose apsistojo turistai. Tačiau jeigu šis sprendimas bus priimtas, nuošalyje liks keliautojai, pasirinkę kitą apgyvendinimo būdą.

Madrido ,,ne“ turistų sveikatos testavimui oro uostuos paliko kartėlio skonį turizmo sektoriui Kanarų salose. Panašu, kad Ispanijos sostinė atmeta visus salyno pasiūlymus ir bandymus susigrąžinti keliautojus ir gelbėti archipelago ekonomiką. Visi bandymai atkurti sveiką ir saugų turizmą nueina veltui.

Keliomis dienomis anksčiau, prieš penktadienio susitikimą tarp Ispanijos Turizmo ministro Reyes Maroto bei Kanarų salų ir Balearų salų prezidentų Ángel Víctor Torres ir Francina Armengol, kuriame būtų apibendrinti ,,saugos koridorių“ protokolai, Kanarų salų turizmo ministrė Yaiza Castilla išsiuntė oficialų laišką ,,Aena“ prezidentui bei generaliniam direktoriui, tačiau atsakymo nesulaukė. Spalio 2-ąją išsiųstame laiške Y. Castilla įrodinėjo, kad oro uostai yra patogiausia vieta testams atlikti. Ministrė aiškino, kaip svarbu bendradarbiauti ir atnaujinti salų oro uostų su pasauliu ryšį.

Yaiza Castilla atkreipia dėmesį į tai, kad regioninė administracija, vykdydama Konstitucijos 148 straipsnio 1 dalyje ir Kanarų salų autonomijos statuto 141 straipsnyje pripažintus vidaus sveikatos įgaliojimus, įgyvendino žmonių testavimus dėl Covid-19 diagnozės skirtingose teritorijose, todėl tą patį lengvai galima būtų padaryti ir oro uostuose.

Be to, ministrė garantavo įsipareigojimą „atlikti visus būtinus veiksmus, kad būtų galima įgyvendinti Covid-19 patikrą salyno oro uostuose„. Nepaisant visų šių argumentų, valstybė atsisakė šios idėjos. Dabar Kanarų saloms teks išspręsti šią problemą ir rasti kitą būdą maksimalios kontrolės organizavimui.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai