23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaUncategorizedKanapių aliejaus nauda mūsų sveikatai

Kanapių aliejaus nauda mūsų sveikatai

- Advertisement 3-

Kanapių sėklų aliejus išgaunamas iš kanapių augalo sėklų. Ekstrahuojama šalto spaudimo būdu, tokiu pačiu principu kaip spaudžiamos alyvuogės taip pat šalto spaudimo, kad būtų pagamintas alyvuogių aliejus. Nors kanapės ir  (marihuana) yra tos pačios augalų šeimos pogrūpis,  tačiau Cannabis sativa L,  yra visiškai skirtingas augalas, kartu su savo sudėtimo jis skiriasi nuo kitų šios grupės augalų. Ryškiausias skirtumas yra tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis kiekviename augale. THC yra psichoaktyvioji kanapių augalo dalis. Tai cheminė medžiaga, kuri leidžia jaustis kitaip. Nors kanapių augale yra didelis THC kiekis (iki 28%), kanapių augalo THC koncentracija neviršija 0,3%. Taigi mažai tikėtina, kad produktai, gauti iš kanapių augalo, sukurs „psichotropinį produktą”, jie daugiausia naudojami medicininiais tikslais.

Nauda sveikatai

Daugybė kanapių sėklų aliejaus naudos sveikatai atsiranda dėl didelio trijų polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekio: linolo rūgšties, alfa-linoleno rūgšties ir gama-linoleno rūgšties. Taip pat, jo omega-6 (linolo rūgšties) ir omega-3 (alfa-linoleno rūgšties) riebalų rūgščių santykis priskiriamas prie 3 ir 1. Ekspertai sutinka, kad šis riebalų rūgščių santykis 3:1 idealiai tinka žmonių sveikatai.

Kanapių sėklų aliejus ir kokia jo nauda sveikatai:

Pagerėjusi oda

Dermatologinis tyrimas parodė, kad geriamas kanapių sėklų aliejaus vartojimas pagerina atopinio dermatito, dar žinomo kaip egzema, simptomus. Mokslininkai šiuos rezultatus sieja su kanapių sėklų aliejuje esančiomis riebalų rūgštimis. Labai dažnai, gydant įvairias odos ligas, naudojamas kanapių sėklų aliejus, tokias kaip lopšio kepuraitė, psoriazė ir spuogai. Dar viena nauda, kad kanapių aliejus stiprina odos būklę ir padeda apsisaugoti nuo bet kokios infekcijos atsiradimo ant odos.

Žemesnis kraujospūdis

Kanapių sėklų aliejuje yra gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios tikima, kad padeda sumažinti kraujospūdį, ypač tiems kurie turi širdies ligų ar senesnio amžiaus žmonėms, taip pat sergantiems hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu). Tyrimai rekomenduoja kartu su kraujospūdį mažinančiais vaistais naudoti omega-3 riebalų rūgščių papildus. Skatina širdies sveikatą. Kanapių sėklų aliejuje gausu linolo rūgšties.

Skausmo malšinimas

Kanapių sėklų aliejaus priešuždegiminės savybės padeda sumažinti skausmą. Kanapių sėklų aliejumi galite tepti tiesiai ant skausmingos vietos, kad natūraliai numalšintumėte skausmą.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai