24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėKabildas skiria 4,5 mln. eurų nuo miško gaisro nukentėjusios teritorijos atkūrimui

Kabildas skiria 4,5 mln. eurų nuo miško gaisro nukentėjusios teritorijos atkūrimui

- Advertisement 3-


Tenerifės vyriausybės pirmininkas Pedro Martínas šį rytą, antradienį, paskelbė, kad pradedamas įgyvendinti 4,5 mln. eurų kainuosiantis aplinkos atkūrimo planas, kuriuo siekiama atkurti teritoriją, nukentėjusią nuo miško gaisro, kilusio liepos pabaigoje Los Realejos ir išplitusio San Juan de la Rambla ir La Guancha savivaldybėse.

Spaudos konferencijoje jis nurodė, kad šiais metais bus investuota 1,6 mln. kabildos lėšų, o 2023 m. ir 2024 m. – atitinkamai 1,9 mln. ir 1 mln. iš Kanarų ir centrinės valdžios lėšų.

Gaisras išdegino apie 2700 hektarų žemės, o dabar, pažymėjo Martinas, siekiama būti „aktyviems“ ir nelaukti, kol žiema ir gamta atliks darbą, kaip tai buvo padaryta, po paskutinio gaisro atkuriant Ariko kalno populiaciją.


Kabildas skiria 45 mln euru nuo misko gaisro nukentejusios teritorijos atkurimui

Jis nurodė, kad bus pašalintos sausos medžiagos ir augalija, kurią lengva sudeginti, pasodintos vietinės rūšys, tokios kaip barbuzanos, viñátigos ar Kanarų kedrai, taip pat bus valomi miško takai, kad liūčių ir vandens nuotėkio atveju būtų išvengta akmenų griūčių.

Dėl gaisro kilmės jis sakė, kad Guardia Civil vis dar tiria įvairias hipotezes ir yra „ypač susirūpinę“ dėl šio atvejo, nes praėjus kelioms savaitėms po gaisro netoliese, El Tanque, įvyko išpuolis, kuris taip pat „galėjo būti išprovokuotas“.

Martín prisipažino, kad įtaria, jog gaisras buvo sukeltas tyčia, nors „kol kas to negalima tvirtai pasakyti“, nes dar nėra visų įrodymų.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai