26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasJei „okupas“ („grobikas“) užima jūsų turtą, turite teisę jį nedelsdami susigrąžinti

Jei „okupas“ („grobikas“) užima jūsų turtą, turite teisę jį nedelsdami susigrąžinti

- Advertisement 3-

„Allanamiento“ („įsilaužimas“) ir „okupación“ („užgrobimas“) sąvokų painiojimas Ispanijos įstatymuose namų savininkams leido pasijusti nesaugiems ir paskatino griebtis įvairių apsaugos sistemų. Apsaugos firmos užplūdo reklaminiais pranešimais, kad savininkui tereikia „netyčia išeiti iš namų“ ir jo turtas bus perimtas, o jau tuomet  savininko lauks varginantis bylinėjimosi procesas teismuose, kad susigrąžintų prarastą turtą. Naudodamosi tokiomis „siaubo istorijomis“, įmonės žymiai padidino signalizacijų nuo įsilaužimo pardavimus.

Visgi teisėjai ir baudžiamosios teisės ekspertai įspėja apie sąmoningą bandymą padidinti tikrąją problemą, neteisingą „okupación“ („užgrobimo“) nusikaltimų pateikimą, kuris neturi nieko bendra su „allanamiento de morada“ („įsilaužimas į būstą“) nusikaltimais.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Yra daug painiavos dėl to, kas yra „okupacion“, – sako Natalija Velilla, teisėja ir Francisco de Vitoria teisėjų asociacijos nacionalinio komiteto narė. „„Okupación“ yra tada, kai smurtiniu būdu užimamas negyvenamas turtas, ir šis klausimas išsprendžiamas taikiu arba nusikalstamu keliu, už padarytą veiką skiriant baudą“. „Jei kas nors užima gyvenamąjį būstą, tai jau yra nusikaltimas, traktuojamas kaip „allanamiento de morada“, ir šiuo atveju taikoma baudžiamoji atsakomybė tiems, kurie tai padarė, ir teisminiai veiksmai yra vykdomi nedelsiant“. Velilla priduria: „Nėra atvejų, kai žmonės nesusigrąžino savojo turto. Kita vertus, ne visi „okupación“ atvejai yra vienodi ir jie išsprendžiami ne vienodu greičiu“.

Norberto J. de la Mata, advokatas, Baskų krašto universiteto baudžiamosios teisės profesorius ir Tarptautinės baudžiamosios teisės asociacijos narys, straipsnyje „Qué hacer contra el allanamiento de morada: defenderla!“ („Ką daryti įsilaužimo į būstą atveju: apsigink!“), publikuotame 2019 metais, išdėstė visus atvejus, kai namo savininkas tampa auka be teisinių priemonių į gynybą. Ypatingą dėmesį jis atkreipė į tai, kas yra „morada – būstas“ – sąvoka, kuri yra pagrindinė nustatant užgrobimo veiksmų scenarijų: „Būstas yra bet kuri vieta, atskirta nuo išorinio pasaulio, kurioje vyksta asmeninis gyvenimas. Čia yra apsaugotas subjekto intymumas. Nesvarbu, ar palikote šią vietą, norėdami nusipirkti kavos, praleisti savaitgalį kaimo sodyboje, šešis mėnesius buvote išvykęs į šiltus kraštus degintis ar metus atostogauti. Nesvarbu, ar gyvenate tik žiemos mėnesiais ar ir vasarą, darbo ar švenčių dienomis“.

Šioje medaus statinėje, skirtoje namų savininkams, vis dar yra deguto šaukštas: įvairių karalystės teritorijų nenuoseklumas dėl veiksmų tvarkos šiuo klausimu. Vėliau Norberto J. de la Mata pripažįsta: „Egzistuoja daugybė kriterijų neatitikimų. Policija dirba negerai, net susidūrę su rimtais nusikaltimais, susijusiais su įsilaužimu į namus,  policijos atstovai, netgi prokuratūra, dar labiau būgštauja, kai reikia priimti sprendimą“.

Nuotrauka: Internetas

Šaltinis: ElPaís

- Advertisement 4-

Naujausi