33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaSveikataĮspėjimas apie naują Covid infekcijų bangą Europoje dėl naujų variantų

Įspėjimas apie naują Covid infekcijų bangą Europoje dėl naujų variantų

- Advertisement 3-


Nauji Covid-19 BQ.1 ir BQ.1.1 variantai jau aptikti penkiose ES šalyse, įskaitant Ispaniją, ir tikimasi, kad per kelias ateinančias savaites atvejų gerokai padaugės. Šiuo metu šis variantas sudaro tik 2,7 % atvejų Ispanijoje, tačiau sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias teigė, kad lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje jis gali būti dominuojantis, o ekspertai mano, kad artimiausiomis savaitėmis jis gali lemti daugiau kaip 50 % atvejų Europoje.

Šis variantas socialinėje žiniasklaidoje buvo pramintas „pragaro šunimi”, turint omenyje graikų mitologijoje dievui Hadui priklausiusį trigalvį šunį Cerberį, kuris saugojo požeminio pasaulio vartus.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Omikronas ir jo variantai gali sukelti tokius simptomus, kaip gerklės skausmas, kosulys, bendra bloga savijauta, afonija (balso praradimas), viduriavimas ir sloga, žmonėms, kurie nebuvo skiepyti arba anksčiau sirgo šiuo virusu ir neturi nusilpusio imuniteto, arba turi rimtų sveikatos problemų.

Šiuo metu kiekvienas gali pasiskiepyti pirmąja arba antrąja vakcina, jei dar nebuvo skiepytas; vyresni nei 60 metų žmonės gali užsisakyti vizitą naujai antrai sustiprinančiajai / ketvirtajai vakcinai; taip pat gali užsisakyti vizitą visiems 5-59 metų žmonėms, turintiems patologijų, pavyzdžiui, diabeto, širdies, inkstų, kvėpavimo problemų arba nutukimo.

- Advertisement 4-

Naujausi