24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaSveikataIspanijos vyriausybė - vėl įvesime apribojimus, jei infekcijų padaugėjimas turės įtakos intensyviosios...

Ispanijos vyriausybė – vėl įvesime apribojimus, jei infekcijų padaugėjimas turės įtakos intensyviosios terapijos skyriams ir mirtingumui.

- Advertisement 3-


Tie iš jūsų, kurie manė, kad Covid baigėsi, arba nusprendė į tai nekreipti dėmesio, pagalvokite dar kartą, nes septintoji pandemijos banga stiprėja Kanarų salose ir visoje Ispanijoje, o vyriausybė šiandien pareiškė, kad jei infekcijų skaičiaus didėjimas turės didelį poveikį intensyviosios terapijos skyrių užimtumui ir mirtingumui, neatmetama galimybė vėl įvesti apribojimus.

Kanarų salų visuomenės sveikatos generalinis direktorius Chosė Chuanas Alemanas (José Juan Alemán) anksčiau šiandien sakė: „Nuolat rengiame susitikimus su Visuomenės sveikatos komisija, kuriuose analizuojame duomenis, kad galėtume imtis vieningų priemonių, ir remiantis šių rodiklių elgsena, jei dėl vasaros veiklos kils didesnis pavojus, bus imtasi ribojamųjų priemonių, kad ir toliau būtų apsaugota pažeidžiamiausia gyventojų dalis, kad būtų galima derinti ir palaikyti ekonominę ir socialinę veiklą.“Naujausi duomenys rodo, kad Gran Kanarijoje šiuo metu yra didelis pavojus dėl vyresnių nei 60 metų žmonių sergamumo infekcijomis, per keturias dienas 20 proc. padaugėjo į ligonines priimamų Covid pacientų, o Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad netrukus tokia pati situacija bus ir Tenerifėje, Fuerteventūroje bei Lansarotėje.

„Esame sergamumo didėjimo situacijoje, kai virusas labai plinta ir perduodamas, ir galima numatyti, kad jis ir toliau didės dėl visos ekonominės ir socialinės veiklos normalizavimosi bei naujų omikrono variantų patekimo, BA.4 ir BA.5“, – aiškina Kanarų salų sveikatos apsaugos pareigūnas.

Iš tiesų, remiantis preliminariais praėjusią savaitę atlikto mėginių sekvenavimo duomenimis, Kanarų salose šie subvariantai jau sudaro 40 proc. koronaviruso infekcijų, o tai atsispindės kitoje Sveikatos apsaugos ministerijos ataskaitoje.

„Kiekvieną savaitę šis skaičius praktiškai padvigubėja, o ministerija šiuos subvariantus priskiria didelės rizikos grupei, nes tai lemia spartesnį plitimą ir atvejų skaičiaus didėjimą“, – priduria Alemánas.

Ba.4 ir BA.5 variantai turi didesnes galimybes apeiti imunitetą, kurį suteikia tiek vakcinos, tiek natūrali infekcija, nors jų plitimas kol kas nepadidino hospitalizacijų skaičiaus reanimacijos ir skubios pagalbos skyriuose ar mirčių skaičiaus, nors dėl jų padaugėjo hospitalizacijų įprastinėse lovose. aujų atmainų stebėjimas:

Ar mums tai patinka, ar ne, pandemija vis dar yra su mumis ir nėra jokių garantijų dėl jos elgesio ir ateities scenarijų. Visuomenės sveikatos generalinis direktorius aiškina, kad, be infekcijų tarp pažeidžiamiausių gyventojų kontrolės ir jos poveikio sveikatos sistemai, sustiprinta naujų variantų skverbimosi priežiūra, atliekant daugiau virusų mėginių sekvenavimo tyrimų.

„Yra grėsmė, nes yra naujų variantų, ir kadangi mes ir toliau laikomės neapibrėžtumo scenarijaus; nenoriu kartotis, bet priklausomai nuo viruso elgsenos ir jo poveikio priėmimo į intensyviosios terapijos skyrius ir mirčių skaičiui, pradėsime kalbėti apie griežtesnes priemones, kurių, tikimės, nebus, tačiau priemonės visada turi būti proporcingos rizikai.“Pandemija nėra kontroliuojama, o vakcina yra veiksmingiausia priemonė“

Kovidų pandemija paliko apribojimus ir šiuo metu galioja tik kai kurie iš jų, pavyzdžiui, įpareigojimas dėvėti kaukę ligoninėse ir viešajame transporte. Dauguma priemonių tapo tik rekomendacijomis.

„Turime žinoti, kad esame pandemijos situacijoje, kuri nėra kontroliuojama, nors dabar situacija nėra tokia rimta kaip kitų bangų metu, tačiau yra priemonių, skirtų apsaugoti save ir labiausiai pažeidžiamus asmenis, kurių privalome ir toliau laikytis“, – sako Visuomenės sveikatos departamento direktorius Chosė Chuanas Alemanas (José Juan Alemán).

Skiepijimas ir toliau išlieka svarbiausia kovos su Covid priemone, tačiau skiepijimo apimtys, ypač skiepijant trečiąja doze arba vaikus, nepakito. „Tokia padėtis susiklostė ne tik Kanarų salose ir yra gyvenimo normalizavimosi rezultatas.“

„Žmonės prarado baimę, elgesys su liga yra kitoks, o pandeminis nuovargis taip pat padarė didelę įtaką skiepijimo apimtims, tačiau turime ir toliau primygtinai pabrėžti, kad virusas vis dar yra tarp mūsų ir kad vakcinos ir toliau veikia; ateityje bus kitų, veiksmingesnių, bet tos, kurias turime, ir toliau bus tokios pat ir išgelbės daugybę gyvybių“, – užbaigia jis.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai