24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanijos vyriausybė garantuoja pratęsianti ERTE ir po gegužės 31-osios

Ispanijos vyriausybė garantuoja pratęsianti ERTE ir po gegužės 31-osios

- Advertisement 3-

Darbo ir socialinės ekonomikos ministrė Yolanda Díaz šiandien patvirtino tai, ko tikėjosi visos įmonės – laikinojo įdarbinimo reguliavimo bylos (ERTE) galios ir po gegužės 31 dienos. Nėra tikslinama, kuriam laikui yra pratęsiamas jų galiojimas.

Iki šiol centrinė vyriausybė nepaisė pakartotinių pagrindinių su turizmu susijusių verslo organizacijų prašymų pratęsti ERTE iki 2021 metų pabaigos. Toks prašymas pateiktas norint išvengti masinių darbuotojų atleidimo.

Remiantis Socialinės apsaugos tarnybos kovo 31 dieną surinktais duomenimis, ERTE buvo užregistruoti 743 628 asmenys. Iš visų, ERTE registruotų asmenų, kurių skaičius nuo rugsėjo mėnesio išlieka beveik stabilus, daugiau nei pusė tenka su turizmu susijusiems sektoriams.

Savo kalboje „VII Cepyme Awards“ Y. Díaz buvo lakoniška, paminėdama tik, kad po gegužės 31 dienos ERTE formulė „bus panaši į dabartinę“ ir kad „netrukus“ prasidės derybos su profsąjungomis ir darbdaviais. „Mažųjų ir vidutinių įmonių darbuotojai buvo pagrindiniai ERTE naudos gavėjai – tai mechanizmas, kuris ir toliau turi būti saugomas“, – pabrėžia darbo ir socialinės ekonomikos ministrė.

Derybos turėtų prasidėti pirmąją gegužės savaitę. Tokiu būdu liks pakankamai laiko priimti susitarimus iki dabartinio laikotarpio pabaigos. Tikimasi, kad jos bus pratęstos dar trims mėnesiams – iki rugpjūčio 31 dienos.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai