25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaSveikataIspanijos visuomenės sveikatos komisija svarsto apsauginių veido kaukių dėvėjimo panaikinimą

Ispanijos visuomenės sveikatos komisija svarsto apsauginių veido kaukių dėvėjimo panaikinimą

- Advertisement 3-

Visuomenės sveikatos komisija svarsto ties pasiūlymu po pusantrų pandemijos metų atšaukti apsauginių veido kaukių dėvėjimą kai kuriuose viešose vietose. Pasak pranešimų, ši institucija vienija Sveikatos apsaugos ministerijos generalinius direktorius ir visų Ispanijos regionų atstovus. Siekiama rasti būdą, kaip panaikinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo prievolę. Atšaukimas būtų taikomas tik lauke, tik tuo metu ir tik tose vietose, kur galima išlaikyti saugų tarpasmeninį atstumą, kuris užtikrintų žmonių, kurie negyvena kartu arba nepriklauso tam pačiam ūkiui, saugumą.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimo būtinybės atšaukimą pastarosiomis dienomis palaikė didelė dalis autonominių bendruomenių, tokių kaip Katalonija, Valensijos bendruomenė, Mursija, Kastilija-La Manča, Galisija, Madridas, Kastilija-Leonas, Aragonas ir Balearų salos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau kitos teritorijos, pavyzdžiui, Baskų kraštas, Navarra, Ekstremadūras ar Andalūzija, kol kas nepritaria apsauginių kaukių dėvėjimo panaikinimui. Jie mano, kad toks sprendimas būtų pernelyg skubotas. Povincijų teigimu, kaukių dėvėjimas tūrėtų būti panaikintas, kai per 14 dienų sergamumo atvejų skaičius sieks mažiau nei 50 atvejų 100 000 gyventojų, t. y. kai infekcijos rizika bus labai maža.

Sprendimas bus priimtas tik įvykus pasitarimui. Praėjusių metų kovo mėnesį priimtame įstatyme, vadinamame „naujoji realybė” (Įstatymas Nr. 2/2021 dėl skubių prevencijos, sulaikymo ir koordinavimo priemonių kovojant su Covid-19 sukelta sveikatos krize), nustatyta, kad apsauginė veido kaukė turi būti dėvima bet kuriuo metu ir bet kurioje situacijoje, jei esate viešoje erdvėje, net jei yra laikomasi saugaus atstumo.

Būtent dėl šio reglamento bendruomenės ir sveikatos priežiūros įstaigos Tarpteritorinėje taryboje susitarė, kad jis bus „lankstus” bei, kad paplūdimiuose ar baseinų teritorijose deginantis ir nejudant būtų suteikta galimybė nedėvėti apsauginių veido kaukių.

Sveikatos apsaugos ir ekstremalių situacijų koordinavimo centro (CCAES) direktorius Fernando Simón vakar (pirmadienį) nenorėjo nurodyti galimos privalomo kaukių dėvėjimo panaikinimo datos, ypač dėl to, kad tarp jaunesnių nei 35 metų amžiaus gyventojų, t. y. mažiausiai paskiepytų asmenų, infekcijų kiekis ne tik nemažėja, bet net ir didėja. Tačiau Fernando Simón anksčiau yra nurodęs, kad tai galėtų įvykti birželio arba liepos mėnesį.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos