24.7 C
Tenerife
Sekmadienis, 3 liepos, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanijos sveikatos apsaugos ministerija keičia apsauginių veido kaukių dėvėjimo taisykles

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija keičia apsauginių veido kaukių dėvėjimo taisykles

- Advertisement 3-

Ispanijos sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias vakar atskleidė karališkojo dekreto, kurį šiandien Madride patvirtins Ministrų taryba, turinį. Juo nustatoma, kad apsauginių veido kaukių dėvėjimas nebus privalomas tose viešose lauko zonose, „kur bus laikomasi saugaus, 1.5 metro atstumo tarp skirtingų namų ūkių asmenų“. Kita vertus, jos bus privalomos, esant žmonių minioms, kai saugaus atstumo laikymosi galimybė yra neįmanoma.

C. Darias pabrėžia, kad tai yra „lanksti, laipsniška ir apdairi“ priemonė, ir patvirtina, kad „panaikinta prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes tik tose vietose, kuriose yra maža užsikrėtimo rizika“. Dekretas Ispanijoje įsigalioja nuo šeštadienio. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad apsauginę veido kaukę PRIVALOMA turėti su savimi visada, tam atvejui, jeigu yra susiduriama su žmonių minia arba neįmanoma užtikrinti saugaus tarpasmeninio atstumo. Už apsauginės veido kaukės neturėjimą gresia tokia pati bauda, kaip ir už jos nedėvėjimą.

Apsauginės veido kaukės ir toliau bus privalomos viešajame transporte (lėktuvuose, autobusuose, tramvajuose ir t. t.) ir bet kuriose viešos patalpose ar viešai naudojamose erdvėse. Jos taip pat bus privalomos masiniuose renginiuose, pavyzdžiui, koncertuose po atviru dangumi, tačiau jei renginyje bus sėdimos vietos ir laikomasi 1.5 metro atstumo, apsauginės veido kaukės nebus privalomos.

Apsauginės veido kaukės nebebus privalomos slaugos namuose ir socialinės globos namuose, kuriuose paskiepyta daugiau kaip 80% žmonių. Tačiau jų dėvėjimas bus privalomas šių centrų darbuotojams ir lankytojams. Kaukės taip pat nebus privalomos keltų ar kruizinių laivų keleiviams, esantiems savo kajutėse arba lauke ant denio, kai galima išlaikyti 1.5 metro atstumą.

Kol kas nepatvirtinta, ar Kanarų salos prieštaraus šiai naujai priemonei. Regioninė vyriausybė savaitės pradžioje teigė, kad, prieš priimdama sprendimą, ji turi susipažinti su visomis dekreto detalėmis. Dar vakar Visuomenės sveikatos komitetas pareiškė, kad naująjį dekretą pataria taikyti arba esant skirtingiems pavojaus lygiams, arba tada, kai bus pilnai vakcinuota 50% tikslinės populiacijos.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai