30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaNaujienosIspanijoje už cigaretės nuorūkos išmetimą pro automobilio langą gresia bauda arba kalėjimas

Ispanijoje už cigaretės nuorūkos išmetimą pro automobilio langą gresia bauda arba kalėjimas

- Advertisement 3-


Nepaisant to, kad rūkančių žmonių mažėja, o informuotumas apie gaisrų priežastis didėja, išmestos cigarečių nuorūkos tebėra viena didžiausių grėsmių mūsų gamtai, ypač miškų gaisrams.

Pasak Ispanijos aplinkos ministerijos, 80 % miško gaisrų kyla tyčia arba dėl neatsargumo, o 3 % – dėl cigarečių nuorūkų, išmestų iš milijonų per metus keliuose važinėjančių transporto priemonių.

Pagal galiojančius Ispanijos teisės aktus kiekvieną kartą, kai viešoje vietoje paliekame, išpilame ar numetame kokį nors daiktą, padarome nedidelį nusižengimą, už kurį gresia bauda nuo 198 iki 3 800 eurų.

Už bet kokio daikto, įskaitant cigarečių nuorūkas, išmetimą iš važiuojančio automobilio gresia 200 eurų bauda ir 4 balai iš vairuotojo pažymėjimo. Jei dėl to nukenčia kelio būklė, bauda gali siekti nuo 3 800 iki beveik 9 800 eurų, o jei dėl to kyla miško gaisras, atsakingiems asmenims gresia laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki šešerių metų.

Didžiausias tokio pobūdžio incidentas buvo 1999 m. MontBlanko tunelio gaisras. Užsidegė mikroautobusas dėl į jo ventiliacijos angą patekusios kito automobilio cigaretės nuorūkos ir žuvo 39 žmonės. Tunelis buvo uždarytas trejiems metams, jo remontas kainavo 150 mln. eurų, o ekonominiai nuostoliai siekė dar 800 mln. eurų.

Šią vasarą Ispanijos kelių eismo tarnyba (DGT) ragina visus vengti išmesti šiukšles į kelius. Ji turi omenyje ne tik cigarečių nuorūkas, bet ir kitas atliekas, pavyzdžiui, plastiką ir stiklo gabalėlius, kurie gali padidinti šviesą ir sukelti gaisrą.

Pagal 2009 m. atliktą pakelės šiukšlių tyrimą, daugiau kaip 90 proc. atliekų buvo 10 cm ar mažesnės. Daugiausia tai buvo cigarečių nuorūkos (38 %), popierius (22 %) ir plastikas (19 %).

Atliekos daugiausia susidarė dėl eismo dalyvių, vairuotojų (53 %) ir pėsčiųjų (23 %), tačiau yra ir kitų veiksnių, pavyzdžiui, pamesti kroviniai iš sunkvežimių, lengvųjų automobilių ir mikroautobusų, taip pat pačių transporto priemonių dalys ir tepalų nuotėkis.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai