23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaIspanijaIspanijoje sulaikyta nusikalstama grupuotė, leidusi į apyvartą padirbtus 500 eurų banknotus

Ispanijoje sulaikyta nusikalstama grupuotė, leidusi į apyvartą padirbtus 500 eurų banknotus

- Advertisement 3-

Bendromis Civilinės gvardijos, Nacionalinės policijos ir Europol jėgomis buvo išardyta nusikalstamoji grupuotė ir sulaikyti 37 asmenys, kurie, kaip įtariama, keliose Ispanijos provincijose leido į apyvartą padirbtas 500 eurų kupiūras.

Remiantis oficialia policijos ataskaita, sulaikytieji kaltinami nusikalstamos veiklos organizavimu, dokumentų bei valiutos klastojimu, sukčiavimu, pinigų plovimu ir nusikaltimais prieš visuomenės sveikatą. Be to, tyrimas nėra baigtas ir neatmetama galimybė, kad sulaikytųjų skaičius kils.

Tyrimas prasidėjo dar 2019 metų spalį, kai policijos pareigūnai įvairiose Granados provincijos vietose aptiko padirbtus 500 eurų banknotus. Vėliau visoje likusioje Andalūzijos dalyje, Ispanijos pietuose buvo aptikta naujų tos pačios serijos klastočių egzempliorių.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vienas iš tiriamųjų keliavo iš Alikantės Santa Polos į Seviliją, kad parduotų kiek daugiau nei 170 padirbtų banknotų. Po kelių dienų šios padirbtos kupiūros pradėjo plisti visoje finansinės sistemos grandinėje.

Po metus trukusio bendro tyrimo, nusikalstamos grupuotės išardymo operacija buvo baigta. Iš viso atlikta 16 kratų, konfiskuoti 402 padirbti 500 eurų nominalo banknotai, kurių bendra suma siekia 201 000 eurų.

Kratų metu agentai taip pat konfiskavo įvairių rūšių anabolinius steroidus, 12 000 eurų bitkoinais, 32 000 eurų legalių pinigų, du ginklų muliažus ir kelis nelegalius ginklus. Daugiausia banknotų rasta Alikantės, Almerijos, Barselonos, Granados, Sevilijos ir Valensijos provincijose.

Tyrimų metu, Katalonijos sostinėje buvo nustatyti keli Rumunijos piliečiai, bandę įvesti padirbtą valiutą per įvairių bankų bankomatus, naudodami mulus – žmones, kurie atidaro sąskaitas mainais į ekonominę naudą. Dėl šios priežasties Ispanijoje buvo paveiktos kelios bankų struktūros, o tolimesniuose regionuose, įskaitant Kanarų salas, tyrimai vis dar vyksta.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai