30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaIspanijoje prasideda ,,trečioji banga" - užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičius pasiekė 2 milijonus

Ispanijoje prasideda ,,trečioji banga“ – užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičius pasiekė 2 milijonus

- Advertisement 3-

Ketvirtadienį vyriausybės paskelbtame pranešime nurodoma, kad bendras Ispanijos koronaviruso infekcijų skaičius viršijo du milijonus. Manoma, kad šventinio laikotarpio atostogos paspartino užsikrėtimų skaičiaus augimą šalyje.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad per pastarąsias 48 valandas Ispanijoje buvo patvirtinti dar 42 360 naujų atvejų. Bendras užsikrėtimų skaičius padidėjo iki 2 024 904.

Tačiau serologiniai Covid-19 kraujo tyrimai, naudojami viruso antikūnams nustatyti rodo, kad šis skaičius gali būti kur kas didesnis.

,,Bendras patvirtintų užsikrėtimų skaičius šiandien jau viršija du milijonus“, – teigia sveikatos apsaugos ministerijos ekstremaliųjų situacijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Maria Jose Serra.

,,Aiškiai matome naują susirgimo atvejų kilimą. Iš pradžių jų skaičius mažėjo, tačiau dabar kreivė vėl sparčiai kyla. Todėl galime daryti išvadą, kad esame ,,trečioje bangoje“, – tęsia M. J. Serra.

Tuo pačiu, 48 valandų periodu, Ispanijoje dėl koronaviruso sukeltų komplikacijų užgęso 245 gyvybės. Nuo Covid-19 pandemijos pradžios Ispanijoje mirė 51 675 žmonių. Sergamumo rodiklis taip pat šoktelėjo nuo 296 atvejų 100 000 gyventojų iki 321.

2020 metų spalio 21-ąją dieną Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, kurioje užregistruotas 1 milijonas gyventojų, užsikrėtusių Covid-19 virusu. Ministras pirmininkas Pedro Sanchez po kelių dienų pripažino, kad tikrasis skaičius buvo tris kartus didesnis.

Atlikus naują serologinio paplitimo tyrimą gruodžio viduryje, buvo manoma, kad virusu užkrėsti apie 4,7 milijono žmonių, tai yra maždaug 10% šalies populiacijos.

Užsikrėtimų skaičiaus augimas pareikalavo naujų sveikatos apribojimų įvedimo septyniolikoje Ispanijos autonominių regionų. Nepaisant to, vyriausybė lieka tvirtai įsitikinusi, kad Ispanijoje nėra būtinybės skelbti visuotinį karantiną.

Maria Jose Serra teigimu, Ispanijoje yra maždaug 60 asmenų, užsikrėtusių naująja Covid-19 atmaina, paplitusia Didžiojoje Britanijoje. Tačiau pašnekovė pažymi, kad tai nebuvo pagrindinis pastarojo laikotarpio užsikrėtimų skaičiaus spartos variklis.

,,Naujas karantinas neplanuojamas“

Infekcijai plintant visoje Europoje, daugelis šalių, norėdamos apsaugoti savo gyventojus, buvo priverstos įvesti antrąjį, o kai kurios ir trečiąjį visuotinį karantiną. Tačiau Ispanija įsitikinusi – kol kas padėtis kontroliuojama ekstremalios situacijos sąlygomis.

,,Šis žingsnis nėra mūsų akiratyje, tai nėra priemonė, apie kurią svarstome“, – ketvirtadienį tikino Sveikatos apsaugos ministras Salvador Illa.

Gyventojų atmintyje įstrigo praėjusių metų kovą įvestas griežtas, net 6 savaites trukęs visuotinis karantinas, kurio metu niekas nebuvo išleidžiamas net pasivaikščiojimo ar mankštos tikslais, kol vyriausybė pamažu pradėjo lengvinti sąlygas, pirmiausia vaikams.

Birželio pabaigoje regionai prisiimė atsakomybę patys kotroliuoto pandemijos valdymą ir saugos priemones. Jiems buvo palikta teisė reguliuoti komendanto valandos trukmę bei kitas apribojimo priemones.

Autonominiams vienetams nebuvo suteikta teisė skelbti visuotinį karantiną atskiruose regionuose. Tokį sprendimą gali priimti tik Centrinė vyriausybė.

Kastilija ir Leonas, kur koronavirusas smogė stipriausiai, paprašė Centrinės vyriausybės nustatyti trumpą karantiną, tačiau prašymas buvo atmestas.

Kaimyninėje Ekstremadūroje, besiribojančioje su Portugalija, dėl aukščiausio susirgimų skaičiaus šalyje kelias savaites buvo uždaryti barai, restoranai ir visos ne pirmo būtinumo prekių prekybos vietos.

Ketvirtadienį šiaurės rytų Katalonijos regionas įvedė naujas taisykles, pagal kurias gyventojai neturi teisės palikti savo namus be pateisinamos priežasties.

Prekybos centrai ir sporto salės lieka uždaryti, baruose ir restoranuose galima tiekti tik pusryčius ar pietus, o savaitgalį gali veikti tik pirmo būtinumo prekių parduotuvės.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai