27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Ispanijoje bus registruojami tie kurie atsisakys vakcinuotis

Ispanijoje bus registruojami tie kurie atsisakys vakcinuotis

- Advertisement 3-

Vakcinacija Ispanijoje, prasidedanti jau gruodžio 27-ąją dieną, bus savanoriška, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad registruos visus asmenis, kurie atsisakys atlikti šią procedūrą.

Nepasiskiepijusiems nepavyks išlikti anonimais. Leidinyje ,,20Minutos“ skelbiama, kad Sveikatos apsaugos ministerija rinks duomenis apie nepaskiepytus piliečius, jiems teks atskleisti savo asmeninius duomenis bei atsisakymo priežastį.

Ispanijos Sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa tikina, kad vakcina, kuria bus skiepijami ispanai yra veiksminga tiek prieš patį virusą, tiek prieš Jungtinėje Karalystėje aptiktą naująją jo atmainą. Primenama, kad nei vienas naujojo koronaviruso atmainos atvejis Ispanijoje nėra užregistruotas.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį, gruodžio 21-ąją dieną, paskelbė vakcinacijos prieš Covid-19 strategiją, kurioje teigiama, kad informacija bus įtraukiama į kiekvieno piliečio ,,skiepų registrą“.

Įsakyme teigiama ,,nepažeidžiant bendradarbiavimo įsipareigojimų, atsakomybė už skiepijimąsi nuo Covid-19 tenka piliečiams bei bus savanoriška“. Nepaisant to priduriama, kad ,,bus teisinga registruoti visus atsisakymo atvejus, kad būtų galima išsiaiškinti jo priežastis skirtingose populiacijos grupėse“.

Sutikusieji skiepytis pirmiausia pateiks žodinį sutikimą, išskyrus tam tikras aplinkybes, kai tai gali prireikti pateikti raštu, pavyzdžiui, kai mokyklose bus skiepijami nepilnamečiai be jų tėvų ar globėjų.

Šį mėnesį Ispanų, sutinkančių skiepytis vakcina prieš Covid-19 virusą skaičius pasiekė 40.5%. Lapkritį šis skaičius siekė 36.8%. Naujausios apklausos duomenys buvo pateikti gruodžio 21-ąją, pirmadienį, likus kelioms dienoms iki Ispanijoje prasidėsiančios skiepijimo programos.

16.2% apklaustųjų teigė, kad yra pasirengę skiepytis tuo atveju, jei bus įrodytas vakcinos „patikimumas“. Valstybės finansuojamo NVS tyrimų instituto duomenimis lapkritį šis skaičius siekė vos 1.4%.

Tuo tarpu atsisakančiųjų skiepytis skaičius sumažėjo nuo 47% lapkričio mėnesį, iki 28% gruodžio mėnesį.

Gruodžio 27-ąją dieną Ispanijoje prasidės vakcinacijos nuo Covid-19 kampanija. Pirmieji pasiskiepijusieji bus garbaus amžiaus asmenys ir medicinos personalas, dirbantis globos namuose.

Vyriausybė tikisi, kad iki 2021 metų birželio mėnesio Ispanijoje bus paskiepyti nuo 15 iki 20 milijonų žmonių iš visų, 47 milijonų gyventojų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Ispanija buvo viena iš labiausiai paveiktų Europos šalių. Pandemijos metu susirgo virš 1.8 milijonų žmonių, koronavirusas nusinešė per 49 000 gyvybių.

Šaltinis 20Minutos

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai