26.6 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanija: Vyriausybė nutarė pratęsti paramą savarankiškai dirbantiems asmenims iki sausio 31-osios dienos

Ispanija: Vyriausybė nutarė pratęsti paramą savarankiškai dirbantiems asmenims iki sausio 31-osios dienos

- Advertisement 3-

Vyriausybė ir pagrindiniai „autonomo” (savarankiškai dirbančių) darbuotojų atstovai pasiekė preliminarų susitarimą pratęsti pagalbos teikimą ir išmoką už veiklos nutraukimą iki sausio 31 dienos, kurią rytoj patvirtins Ministrų Taryba.
Tai savo „Twitter” paskyroje patvirtino Nacionalinės savarankiškai dirbančių darbuotojų asociacijų federacijos (ATA) prezidentas Lorenzo Amor. Jis paaiškino, kad buvo pratęsta ne tik neeilinė pašalpa tiems „autonomo”, kurie dėl įvarių priežasčių jau nutraukė arba iki sausio 31-osios bus priversti nutraukti savo veiklą, bet ir įprasta pašalpa, ir sutarta įsteigti pagalbą sezoniniams laisvai samdomiems darbuotojams.

Taigi skubaus atleidimo atveju savarankiškai dirbantys asmenys gaus 50% savo įmokų bazės, o ne 70%, ir indelis taip pat bus atšauktas. Laisvai samdomi darbuotojai, praradę 75% pajamų turės galimybę pasinaudoti valstybės teikiamomis pašalpomis.

Be to, asmenys, turintys fiksuotą tarifą, ir nauji savarankiškai dirbantys asmenys, turintys trumpesnį nei vienerių metų darbo stažą, taip pat gali pretenduoti į pašalpas, jei jų pajamos artimiausiais mėnesiais neviršijo minimalaus tarpprofesinio atlyginimo (SMI) – 950 eurų per mėnesį.

Lorenzo Amor paaiškino, kad savarankiškai dirbantys asmenys, užsiimantys įvairia veikla, taip pat galės naudotis pašalpa, jei jų atlyginimas už savarankišką darbą nėra 2.2 karto didesnis už minimalų tarpprofesinį atlyginimą (2 090 eurų per mėnesį). ,,Tai svarbus žingsnis į priekį. Deja laisvai samdomi darbuotojai ilgą laiką buvo palikti likimo valiai.”, – teigė ATA prezidentas.

Paprastoji išmoka automatiškai pratęsiama:

Reguliari išmoka, kuri buvo įvesta nuo liepos 1-osios dienos, bus nedelsiant pratęsta iki sausio 31 dienos tiems laisvai samdomiems darbuotojams, kurie jau spėjo pasinaudoti įvesta pašalpa (gavo ją 4 mėnesius iš eilės). Visi šie asmenys gaus valstybės paramą, o taip pat darbuotojai, kurių pajamos ateinantį ketvirtį smuks 75%, palyginus su tuo pačiu praeitų metų periodu.

„Tai puikus susitarimas”, – sakė Lorenzo Amor, kuris džiaugiasi, kad jis buvo pasiektas po to, kai „rytas prasidėjo nuo nesutarimų tarp savarankiškai dirbančių organizacijų”.

„Tokiu būdu mes galėsime iš esmės sustabdyti laisvai samdomų darbuotojų nutekėjimą, kuris buvo prognozuotas ateinančiams mėnesiams. Žinome, kad dalis jų vis tiek nukentės, bet didžiajai daugumai mes galėsime padėti”, – pridūrė jis.

Profesionalų ir laisvai samdomų darbuotojų sąjungos (UPTA) prezidentas Eduardo Abad palankiai įvertino išankstinį susitarimą ir nurodė, kad galutinis dokumentas dar nepaskelbtas, galimi pataisymai ir papildymai.

Tačiau pareiškime Europa Press Eduardo Abad teigė, kad šiame išankstiniame susitarime yra punktai, aiškinantys, kaip nauja tvarka paveiks tuos savarankiškai dirbančius asmenis, kurie dėl įvairių aplinkybių negalėjo atlikti visko, kas būtina jų veiklos nutraukimo registracijai”.

„Mes stengėmės, kad šis preliminarus susitarimas galutinio susitarimo sąskaita rytoj atsispindėtų Ministrų Tarybos dokumente“, – pridūrė sąjungos prezidentas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai