26.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaSveikataIspanija šiuo metu yra vienintelė ES šalis, kurioje galioja įvažiavimo į šalį...

Ispanija šiuo metu yra vienintelė ES šalis, kurioje galioja įvažiavimo į šalį apribojimai „Covid”.

- Advertisement 3-


Liuksemburgo valdžios institucijos pranešė, kad šalis nusprendė nuo rytojaus panaikinti su koronavirusu susijusius įvažiavimo apribojimus visiems keliautojams iš trečiųjų šalių. Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad nuo spalio 1 d. keliautojams iš ES nepriklausančių šalių bus leidžiama atvykti į šalį, neatsižvelgiant į jų Covid statusą: „Nuo 2022 m. spalio 1 d. trečiųjų šalių piliečiai, gyvenantys už Europos Sąjungos ar Šengeno erdvės ribų, vėl gali keliauti į Liuksemburgą dėl bet kokios priežasties, įskaitant atostogas, neatsižvelgiant į jų skiepijimo statusą.”

Tai reiškia, kad nuo rytojaus, kai tik tai įsigalios, Ispanija (įskaitant Kanarų salas) bus vienintelė ES šalis, kuri reikalauja, kad trečiųjų šalių keliautojai, norėdami įvažiuoti į šalį, pateiktų skiepijimo, pasveikimo ar testavimo pažymėjimą.

Šio mėnesio pradžioje Nyderlandai paskelbė, kad panaikina visus įvažiavimo į šalį reikalavimus, ir buvo tikimasi, kad Ispanija padarys tą patį, tačiau Vidaus reikalų ministerija nusprendė pratęsti reikalavimų galiojimą dar dviem mėnesiams iki lapkričio 15 d.

(nors nustojo naudoti lokatorių formas), nes, anot jos, ruošiasi rudenį ir žiemą padažnėjusiems Kovid atvejams.Nors lankytojų skaičius visuose Ispanijos regionuose išaugo, į šalį vykstantiems keliautojams vis dar kyla neaiškumų, nes jie nenori patirti rūpesčių ar streso, nes nežino, ar atvykę į šalį bus įleisti į ją, nenori patirti papildomų išlaidų už testą arba galimybės, kad testas bus neigiamas ir teks keisti kelionės planus.

Kalbant apie Liuksemburgą, manoma, kad šios šalies valdžios institucijos, atsižvelgdamos į užsikrėtimo ir skiepijimo rodiklius, nusprendė taikyti tas pačias įvažiavimo į šalį taisykles keliautojams iš trečiųjų šalių, kaip ir keliautojams iš ES šalių. Pasaulio sveikatos organizacijos pateikti duomenys rodo, kad per pastarąsias septynias dienas Liuksemburge užregistruoti 1 559 nauji susirgimo atvejai.

Kiek tai susiję su skiepijimo lygiu, ECDC duomenimis, 82 proc. visų suaugusių gyventojų yra baigę pirminę vakcinaciją. Be to, 67,8 proc. gyventojų jau paskiepyti pirmąja stiprinamąja vakcina, o dar 10,4 proc. gyventojų paskiepyti antrąja stiprinamąja vakcina.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai