28.6 C
Tenerife
Penktadienis, 16 balandžio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanija siekia turizmo atnaujinimo su Jungtine Karalyste

Ispanija siekia turizmo atnaujinimo su Jungtine Karalyste

- Advertisement 3-

Pasak britų žiniasklaidos TTG, Ispanija nori bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės vyriausybe bei „sukurti priemonių režimą, kuris leistų Didžiosios Britanijos turistams aplankyti savo mėgstamiausią vasaros atostogų kryptį“. Jau kelias savaites yra svarstoma sveikatos paso įvedimo galimybė, bei prašoma ES pritarimo šiuo klausimu. ES ketvirtadienį sutiko naudoti vakcinacijos pasą kelionėms ES viduje, vasarą laukiamas vakcinacijos pasų paleidimas.

Ispanija jau ne kartą kėlė vakcinacijos pasų įvedimo klausimą, tačiau dalis Europos Sąjungos valstybių tokiam siūlymui nepritaria arba pritaria tik jų galiojimui ES teritorijoje.

Ispanijos turizmo sekretorius Fernando Valdés leidiniui „The Independent“ sakė, kad šią vasarą pasai ir skiepijimo pažymėjimai bus tarp priemonių, kurios leis britams atostogauti Ispanijoje bei Ispanijos salose.

Pasak Valdés, keliautojai, atvykę iš JK bei neturintys vakcinaciją įrodančio dokumento (šiuo metu vakcinacijos pažymėjimai jau paskiepytiems asmenims nėra suteikiami) nesusidurs su problemomis ir bus įleidžiami į šalį su PCR testų sertifikatais. „Manome, kad vasara taps laipsniško turizmo atsigavimo Ispanijoje pradžia ir tikimės vėl matyti britus mūsų kurortuose“, – sako Valdés.

„Vakcinacijos pasai padės mums atkurti mobilumą“, – teigia Valdés, tikindamas, kad likusios apsaugos priemonės – saugus atstumas, apsauginių veido kaukių dėvėjimas, neigiami PCR testai – niekur nedings.

Jeigu ES pagaliau sutiktų su vakcinacijos pasais, visi Ispanijos regionai pritartų jų įvedimui. Balearų salos jau pateikė prašymą įvesti vakcinacijos pasų galiojimą. Kanarų salos keliautojų iš Jungtinės Karalystės mieliau prašytų PCR testų. Bet kokiu atveju, jeigu ES nuspręs įgalinti vakcinacijos pasus, visi Ispanijos regionai paklus šiam sprendimui.

Tarptautinių kelionių atnaujinimui dar yra marios laiko. Kaip praėjusią savaitę paskelbė Boris Johnson, tai įvyks ne anksčiau nei gegužės 17 dieną. Be to, šį trečiadienį Ispanija iki kovo 16-osios dienos ir vėl pratęsė ribojimus, visiems iš JK atvykstantiems keleiviams.

Graikijos derybos už ES ribų:

Ketvirtadienį Graikija paskelbė atidarysianti savo sienas jau gegužės mėnesį. Ji pasiruošusi priimti pasiskiepijusius keliautojus iš Jungtinės Karalystės. Tai žada padaryti ir Izraelis, Kipras bei Tailandas.

Graikija jau veda derybas su JK, kuri yra didžiausia šalies turizmo rinka už ES ribų. Graikija priėmė sprendimą, kad vakcinacijos pažymėjimą turintys turistai galės atvykti į šalį be PC testų ir patvirtina, kad visi turizmo sektoriaus darbuotojai Graikijoje bus skiepijami gegužės mėnesį.

Atsižvelgiant į įvykių raidą, Graikijos, o dabar ir Ispanijos, strategija yra teisinga: Europos Sąjunga priima vakcinacijos pasų idėją, kaip galimybę atnaujinti keliones ES viduje. Nuo sausio 1-osios tai nebėra tik JK spendimas. Taigi, valstybės, siekiančios JK turistų dėmesio privalės savarankiškai derėtis su JK vyriausybe.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai