23.9 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaIspanijaIspanija siekia panaikinti kelionių draudimą britų turistams jau nuo gegužės 20 dienos

Ispanija siekia panaikinti kelionių draudimą britų turistams jau nuo gegužės 20 dienos

- Advertisement 3-

Ispanijos turizmo ministrė Reyes Maroto vakar (antradienį) pareiškė, kad Europos Sąjungos šalys narės stengiasi pakeisti sprendimą, kuriuo reguliuojamos nebūtinosios kelionės iš ES nepriklausančių šalių, kad jau nuo gegužės 20 d. britų turistai galėtų vykti į Ispaniją.
Spaudos konferencijoje, įvykusioje po Ministrų tarybos posėdžio Madride, R. Maroto nurodė, kad tikimasi, jog šios rekomendacijos peržiūra galėtų būti patvirtinta „gegužės 20-ąją“ ir tai leistų atverti Didžiosios Britanijos rinką Ispanijai. Ministrė pridūrė, kad dėl to, jog Jungtinės Karalystės sergamumo rodiklis yra žemesnis, „atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius ir vakcinacijos mastą, įvažiuojant į šalį PGR tyrimas gali tapti nebūtinu“.

Tokie reikalavimai taptų gera žinia abejoms pusėms. Nors Ispanija šiuo metu ir yra įtraukta į gintarinį sąrašą, tai taip pat reikštų, kad poilsiautojams reikėtų atitikti tik JK iškeltus reikalavimus, nes norint įvažiuoti į Ispaniją tikrintis nereikės.

R. Maroto užbaigė sakydama, kad tai „gera žinia” ir, kad Ispanija „labai aktyviai” svarsto rekomendaciją, dėl kurios „rytoj gali būti pasiektas pirmasis susitarimas”.

Ispanijos turizmo ministrė pabrėžė, kad bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės vyriausybe, ragindama atsižvelgti į tai, kad situacija Ispanijos salose yra geresnė, nei žemyninėje šalies dalyje. Sergamumas skirtingose Ispanijos autonomijose yra skirtingas, epidemiologinė situacija kinta kas savaitę. „Vyriausybė žino, tolesnius žingsnius, kuriais bus pasiektas britų keliautojų grįžimas į salyną – turime mažinti sergamumo lygį ir didinti vakcinacijos tempus“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai