26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaIspanija planuoja platinti šalies biudžetą didinant mokesčius turtingiesiems

Ispanija planuoja platinti šalies biudžetą didinant mokesčius turtingiesiems

- Advertisement 3-

Vyriausybės mažumos plane koronaviruso krizei įveikti skiriama rekordinė 239.8 mln. eurų viešųjų investicijų suma.

Ispanijos valdančiosios koalicijos partneriai sutiko kelti mokesčius dideles pajamas gaunantiems asmenims ir korporacijoms. Nors šis mokesčių padidinimas palies tik nedidelę mokesčių mokėtojų dalį, vis dėlto tai turės svarią įtaką šalies politikai ir ekonomikai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Papildomos pajamos yra skirtos finansuoti itin didelį biudžetą, kuris padės Ispanijai išbristi iš gilios krizės, kurią sukėlė koronaviruso pandemija. Ypatingas dėmesys bus skiriamas sveikatos priežiūros sistemos stiprinimui. Biudžeto plane numatyta rekordinė, beveik 239.8 mlrd. eurų valstybės investicija.

Pasiekę savo vidinį susitarimą, vyriausybės mažuma, vadovaujama socialistų partijos (PSOE) ir kairiųjų Unidas Podemos dabar savo programai turi ieškoti platesnio palaikymo Ispanijos Kongrese.

,,Tai progresyvus biudžetas; tai išimtis dėl valstybės investicijų apimties”, – teigia Ispanijos ministras pirmininkas, Pedro Sánchez. ,,Visų pirma, turime atstatyti tai, kas buvo sugriauta dėl pasaulinės pandemijos paskelbimo. Antrasis tikslas – modernizuoti mūsų gamybos modelį. Trečiasis – mūsų valstybės gerovės palaikymas”.

Ministras pirmininkas teigė, kad biudžeto plane yra 10.3% daugiau investicijų, „įskaitant 27 milijardų eurų avansą iš Europos (atkūrimo) plano”.

Mokesčių sistema

Jeigu padidinimas bus patvirtintas, didelės verslo grupės mokės didesnį pelno mokestį, apribodamos atskaitymus, susijusius su dividendais ir kapitalo prieaugiu, gautu per dukterines įmones. Mokesčiai bus padidinti trimis procentiniais punktais, jei kapitalo prieaugis viršys 200 000 eurų, ir dviem punktais, jei pajamos už darbo užmokestį viršys 300 000 eurų. „Unidas Podemos“ pirmiausia pasiūlė 200 000 eurų ribą, o pirminiame vyriausybės susitarime tarp abiejų politinių grupių buvo kalbama apie 130 000 eurų.

Nors nėra tikslaus skaičiaus, kiek žmonių gali paveikti progresinių mokesčių įvedimas, mokesčių inspekcijos duomenys rodo, kad maždaug 112 000 mokesčių mokėtojų deklaruoja daugiau nei 100 000 eurų mokesčių savo mokesčių deklaracijose, o tai yra 0.5% nuo visų surenkamų mokesčių.

Sandoris taip pat nustato minimalų 15% mokesčio tarifą nekilnojamojo turto investiciniams trestams – įmonių rūšiai, kurią dažnai naudoja turtingi asmenys mokesčiams taupyti. Privatiems pensijų planams bus skiriama mažiau įmokų, o turto mokestis padidės vienu procentiniu punktu už didesnį nei 10 milijonų eurų turtą, nors šią nuostatą bus sunku įgyvendinti, nes turto mokestis yra regioninės vyriausybės rankose.

P. Sánchez teigimu, naujas biudžeto projektas ženkliai padidins investicijas, skirtas viešosios sveikatos priežiūrai. Planuojamas beveik 3.1 mlrd. eurų arba 151.4% padidėjimas. Jame įskaičiuoti nauji saldžiųjų gėrimų, vienkartinio plastiko ir kiti mokesčių tarifai, susiję su aplinkosauga.

Šis planas greičiausiai bus aptartas lapkričio viduryje, Deputatų suvažiavimo metu, Ispanijos žemuosiuose rūmuose. Koalicijos vyriausybė neturi absoliučios daugumos Kongrese, o tai reiškia, kad plano įgyvendinimui jai reikės kitų partijų palaikymo. Vyriausybė tikisi sulaukti partijų, kurios sausio pradžioje padėjo P. Sanchez grąžinti ministro pirmininko kanceliariją. Taip pat vis dar atviri keliai deryboms su centro dešiniaisiais – „Ciudadanos”(„Piliečiai”).

Biudžeto patvirtinimas yra pagrindinis P. Sánchezo administracijos tikslas. Ispanija nuo 2018 metų naudojasi anksčiau patvirtintu konservatyviu Mariano Rajoy administracijos biudžetu. P. Sánchezo nesugebėjimas užsitikrinti paramos naujam išlaidų planui, 2019 metų balandį sukėlė pirmalaikius rinkimus.

- Advertisement 4-

Naujausi