32.1 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaIspanija patenka į šešetuką ES šalių, kuriose lengviausia apsigyventi

Ispanija patenka į šešetuką ES šalių, kuriose lengviausia apsigyventi

- Advertisement 3-


Gyvenimas ES teikia daug privalumų, ypač kelionių srityje, nes galite laisvai keliauti po visą Šengeno erdvę be sienų, o gyvenimas bet kurioje ES šalyje gali suteikti ES pilietybę toje pačioje šalyje, o tada galite persikelti į bet kurią kitą ES šalį ir joje įsikurti.

Buvo sudarytas ES šalių sąrašas, kuriose lengviausia gauti leidimą gyventi ir kuriose galima tapti gyventoju investavus tam tikrą pinigų sumą pagal investicines gyvenimo šalyje schemas, vadinamas auksinėmis vizomis.

Ispanija šiame sąraše užima 6 vietą, todėl pateikiame išsamią informaciją apie tai, kaip tapti šių šešių šalių gyventoju:

1. AUSTRIJA:

Austrijoje galima apsigyventi keliais būdais. Šalis išduoda leidimus gyventi šeimos susijungimo, moksleivių, studentų ir mokslininkų, kvalifikuotų darbuotojų, taip pat darbo ieškančių asmenų tikslais.

Šių rūšių leidimai skirstomi į kitas pakategores. Pavyzdžiui, pateikdami prašymą persikelti į Austriją kaip kvalifikuotas darbuotojas, galite patekti į vieną iš šių kategorijų:

– Labai aukštos kvalifikacijos darbuotojai

– Kvalifikuoti trūkstamų profesijų darbuotojai.

– Kiti pagrindiniai darbuotojai.

– Austrijos universitetus ir kolegijas baigę studentai.

– Savarankiškai dirbantys pagrindiniai darbuotojai.

– Pradedančiųjų įmonių steigėjai.

Vienas iš pagrindinių reikalavimų norint gauti leidimą gyventi Austrijoje – įrodyti, kad uždirbate pakankamai pinigų. Jei gyvensite vienas, turite įrodyti, kad uždirbate 1030 eurų per mėnesį, o jei gyvenate su partneriu / sutuoktiniu, ši suma abiem padidėja iki 1625 eurų. Už kiekvieną auginamą vaiką reikia papildomai mokėti po 159 EUR.

Lengviausias būdas tapti Austrijos gyventoju – investuoti. Šiuo būdu Austrijos rezidentais gali tapti visi, kurie moka vokiečių kalbą A1 lygiu, turi visišką sveikatos draudimą ir banko sąskaitoje turi ne mažiau kaip 40 000 EUR likvidžių lėšų (ši suma priklauso nuo pareiškėjo šeimos dydžio).

Pareiškėjas taip pat turi pateikti įrodymą, kad turi gyvenamąjį būstą, kuris gali priklausyti jam pačiam arba būti nuomojamas.

Leidimas gyventi Austrijoje išduodamas vieneriems metams ir turi būti pratęsiamas kasmet, laikantis tų pačių sąlygų.

Šios programos trūkumas yra tas, kad metinė kvota asmenų, galinčių pasinaudoti šia programa, yra tik apie 300.

2. KIPRAS:

Lengviausias būdas tapti nuolatiniu Kipro gyventoju taip pat yra investavimas. Pakanka įsigyti naują nekilnojamąjį turtą, kurio bendra rinkos vertė yra ne mažesnė kaip 300 000 EUR (plius PVM), kad asmuo atitiktų pirmuosius kriterijus ir taptų nuolatiniu gyventoju, pasinaudodamas vadinamąja auksine viza.

Tiems, kurie nenori įsigyti nekilnojamojo turto, galima investuoti 300 000 EUR į Kipro teritorijoje registruotą ir veikiančią fizinę bendrovę, kurioje dirba ne mažiau kaip penki darbuotojai, arba investuoti tokios pat sumos investicinius vienetus į Kipro investicinių fondų asociacijos kolektyvinio investavimo fondus.

Pareiškėjas taip pat turi turėti ne mažesnes kaip 30 000 EUR metines pajamas, kurios gali būti gaunamos iš darbo užmokesčio, nuomos, pensijos ir t. t.

Užsieniečiai taip pat gali tapti Kipro gyventojais kitais būdais, įskaitant prašymą išduoti leidimą gyventi šalyje darbo, studijų ar šeimos susijungimo tikslais.

3. GREECE:

Graikija taip pat gerai žinoma dėl savo „auksinės vizos” programos, pagal kurią užsieniečiams, atitinkantiems reikalavimus, suteikiama teisė gyventi šalyje per 60 dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Kad galėtų pasinaudoti šia programa, užsieniečiai gali investuoti kelių rūšių lėšas, tarp jų:

– įsigyti nekilnojamojo turto, kurio vertė ne mažesnė kaip 250 000 eurų.

– Mažiausia 400 000 EUR investicija į įmonę, kurios registruota buveinė arba padalinys yra Graikijoje.

– Mažiausia 400 000 EUR investicija į nekilnojamojo turto investicinę bendrovę, kuri investuos tik Graikijoje.

– Graikijos vyriausybės obligacijų, kurių minimali įsigijimo vertė yra 400 000 eurų, o likutinė trukmė pirkimo dieną yra ne trumpesnė kaip treji metai, pirkimas.

– Terminuotasis indėlis, kurio minimali vertė ne mažesnė kaip 400 000 EUR, šalies kredito įstaigoje ne trumpesniam kaip vienerių metų laikotarpiui, su nuolatiniu pavedimu pratęsti.

132 Yra daugybė kitų būdų gauti leidimą gyventi Graikijoje, įskaitant darbą įvairiose srityse, studentų, tyrėjų, profesinį mokymą, savanorišką darbą, šeimos susijungimą ir t. t.

4. ITALIJA:

Italijoje užsieniečiai gali įgyti pilietybę po dešimties metų teisėto gyvenimo šalyje. Paprasčiausias būdas tapti rezidentu – investuoti šalyje tam tikrą pinigų sumą.

Užsienietis gali investuoti ne mažiau kaip 2 mln. eurų į Italijos vyriausybės obligacijas, ne mažiau kaip 500 000 eurų į Italijos akcijas arba ne mažiau kaip 1 mln. eurų į visuomenei svarbius projektus, pavyzdžiui, kultūros, švietimo, ekologijos, imigracijos valdymo, mokslinių tyrimų ir plėtros, meno ir paveldo srityse.

Kitais būdais įgyti teisę gyventi Italijoje galima dirbti, studijuoti, susijungti su šeima, taip pat dirbti sezoninį darbą nuo šešių iki devynių mėnesių.

5. Portugalija:

Gyventi Portugalijoje reiškia ne tik gyventi gražioje šalyje su šiltu oru ir žydrais vandenimis, bet ir gyventi šalyje, kurioje mažas nusikalstamumo lygis ir palyginti prieinamos pragyvenimo išlaidos.

Užsieniečiai gali įgyti teisę gyventi Portugalijoje investuodami dviejų rūšių lėšas – pervesdami kapitalą arba įsigydami nekilnojamąjį turtą. Kai kurios iš kapitalo pervedimo investicijų yra šios:

– Ne mažiau kaip 5 mln. eurų kapitalo pervedimas į Portugalijos banko sąskaitą arba patvirtintos investicijos.

– 500 000 eurų, skirtų viešųjų arba privačių subjektų, kurie yra nacionalinės mokslo ir technologijų sistemos dalis, mokslinių tyrimų veiklai

– 250 000 EUR meninei produkcijai remti arba nacionaliniam kultūros paveldui atkurti ar prižiūrėti.


– 500 000 EUR minimali nekilnojamojo turto pirkimo suma (400 000 EUR mažo gyventojų tankumo vietovėje)

– 350 000 EUR minimali suma perkant nekilnojamąjį turtą, skirtą senesniems nei 30 metų gyvenamiesiems pastatams renovuoti arba miesto regeneracijos zonoje, įskaitant renovacijos išlaidas.
Kiti būdai pasinaudoti Portugalijos programa „Rezidavimas pagal investicijas” yra šie: į šalį atvesti verslą, kuris sukurs ne mažiau kaip dešimt naujų darbo vietų, arba investuoti 500 000 EUR į Portugalijoje registruotos įmonės steigimą arba įstatinio kapitalo didinimą, sukuriant arba išlaikant ne mažiau kaip penkias nuolatines darbo vietas trejus metus.

6. Ispanija:

Ispanija ir salos yra viena iš paklausiausių investavimo vietų Europoje, o leidimą gyventi šalyje galima gauti įsigijus nekilnojamojo turto, kurio vertė ne mažesnė kaip 500 000 EUR, sukūrus verslą, kuris Ispanijoje pripažįstamas kaip „visuotinės svarbos”, Ispanijos finansų įstaigose padėjus ne mažesnės kaip 1 mln. EUR vertės banko indėlius arba investavus į vyriausybės obligacijas, kurių vertė ne mažesnė kaip 2 mln.

Kitas būdas apsigyventi Ispanijoje – gauti nelukratyvią gyvenamosios vietos vizą, kuri suteikiama tiems, kurių pajamos per metus yra ne mažesnės kaip 25 560 EUR ir 6 390 EUR už kiekvieną papildomą šeimos narį. Taip pat galima gauti ir kitus leidimus gyventi šalyje, pavyzdžiui, leidimus įsidarbinti, susijungti su šeima, studijuoti ir t. t.

Ispanija taip pat suteikia galimybę savo gyventojams tapti Ispanijos piliečiais natūralizacijos būdu po dešimties metų teisėto gyvenimo šalyje.

 

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai