30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaĮvykiaiIspanija: Madridas iš dalies blokuoja labiausiai nukentėjusias sostinės zonas

Ispanija: Madridas iš dalies blokuoja labiausiai nukentėjusias sostinės zonas

- Advertisement 3-

Penktadienio popietę, spaudos konferencijoje regiono lyderė Isabel Diaz Ayuso teigė, kad regioninė valdžia ribos judėjimą tarp labiausiai koronaviruso paveiktų sostinės zonų.

Apribojimai palies daugiau kaip 850 000 žmonių (apie 13 procentų) iš 6,6 milijono gyventojų turinčiame regione, kuriame buvo užregistruoti 25 procentai nuo visų naujų atvejų. Apribojimai palies tuos, kurie gyvena zonose, kur vidutinis koronaviruso dažnis per pastarąsias 14 dienų pasiekė daugiau nei 1 000 atvejų 100 000 gyventojų.

Didžiausias užsikrėtųsiųjų skaičius yra Madrido pietuose esančiuose tankiai apgyvendintuose rajonuose, kur gyvena mažas pajamas gaunantys asmenys. Nuo pirmadienio jiems bus galima palikti savo gyvenamąsias zonas tik norint pasiekti darbovietę, kreipiantis į gydytojus ar leidžiant vaikus į mokyklą.
Regionalinė valdžia praneša, kad restoranai ir kavinės gali būti užpildytos ne daugiau kaip 50-čia procentų.

Gyventojai savo gyvenamose zonose galės judėti laisvai. Tačiau niekam nebus leista įvažiuoti į koronaviruso paveiktas zonas.

Pasak Isabel Diaz Ayuso, drąstiškų priemonių imtasi 37-niose pripažintose ,,sveikatos zonose“, kuriose yra 26 rajonai 6-ose apskrityse, 8 regionai ir 11 apylinkių.

,,Sveikatos zonos“:

Madrido sostinė:
Carabanchel: Puerta Bonita, Vista Alegre ir Guayaba.

Usera: Almendrales, Las Calesas, Zofío, Orcasur ir San Fermín.

Villaverde: San Andrés, San Cristóbal, El Espinillo ir Los Rosales.
Villa de Vallecas
Puente de Vallecas: Entrevías, Martínez de la Riva, San Diego, Numancia, Peña Prieta, Pozo del Tío Raimundo, Ángela Uriarte, Alcalá de Guadaira ir Federica Montseny.
Ciudad Lineal: Doctor Cirajas, Ghandi, Daroca ir La Elipa.

Fuenlabrada:
Alicante, Cuzco ir Francia.

Parla:
San Blas ir Isabel II.

Getafe:
Las Margaritas ir Sánchez Morate;

San Sebastián de los Reyes:
Reyes Católicos.

Alcobendas:
Coopers ir Miraflores.

Humanes de Madrid ir Moraleja de Enmedio savivaldybėje.

Draudimai susiję su parkų ir viešųjų erdvių uždarymu.

Visame Madride draudžiami didesni kaip 6 žmonių susibūrimai (iki šiol buvo leidžiami 10 asmenų).

Diaz Ayuso, persirgusi koronavirusu pandemijos pradžioje pažymi, kad dažniausiai užsikrečiama nuo šeimos narių, draugų bei artimųjų. ,,Mes privalome imtis priemonių, stabdančių viruso plitimą, priešingu atveju, visas Madridas bus rizikos zonoje. Mes dar turime laiko pakeisti situaciją“, – teigė regiono lyderė.

Ji primygtinai reikalauja, kad net paveiktose zonose gyventojai galėtų eiti į darbus ir mokyklas.

,,Mes privalome išvengti izoliacijos. Priešingu atveju įvyks ekonominė katastrofa“.

Nauji apribojimai bus įvesti 14 dienų laikotarpiui, vėliau situacija bus svarstoma.

Regionų sveikatos atstovai teigia, kad Madrido sveikatos priežiūros sistemai daromas vis didesnis spaudimas, nes kas penktas ligoninės pacientas yra susirgęs Covid-19.

Nuo birželio 21-osios dienos, kai šalyje buvo atšaukta nepaprastoji padėtis, koronaviruso krizės valdymas iš vyriausybės buvo perduotas tiesiogiai 17-kai autonominių regionų. Regionai patys rūpinasi gyventojų saugumu, priima sprendimus ir yra pilnai atsakingi už jų vykdymą.

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Pedro Sanchez sutiko pirmadienį susitikti su Diaz Ayuso dėl derybų „apibrėžti bendrą strategiją“.

Ekspertai teigia, kad Madrido regionas turėtų pasimokyti iš kitų, regionų, kurie gan efektyviai kovoja su koronaviruso plitimu ir pasiekia gerų rezultatų.

,,Užuot rengęsi ir mokęsi iš to, kas nutiko tokiose regionuose, kaip Aragonas ir Katalonija, kuriose vietos valdžia puikiai susidorojo su epidemija, Madridas ir kiti regionai nesiėmė reikiamų priemonių“, – valdžią kritikavo Katalonijos Universiteto sveikatos mokslų ekspertas Salvador Macip.

,,Mes atsidūrėme tokioje situacijoje, kurioje neturėjome būti ir negalime kontroliuoti“.

Santiago Uzos, vienas iš gydytojų, dirbančiųjų ,,Madrido spalio 17-osios“ ligoninėje teigia, kad trūksta ne tik palatų, bet ir medikų.

,,Intensyviosios terapijos skyriai yra perpildyti užsikrėtusiais koronavirusu. 35 ligoniams būtinos plaučių ventiliavimo sistemos, tačiau ligoninėje jų yra 32″, – teigia gydytojas.

Nuo rugsėjo mėnesio pradžios sergamumo kreivė nepaliaujamai auga. Pavasarį didžiausia problema buvo medikamentų stygius. Dabar mums trūksta gydytojų ir personalo.

Regioniniai skaičiai rodo 2 850 užsikrėtusius ligoninėse ir 392 pacientus intensyviosios terapijos skyriuose.

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad per praėjusią savaitę nustatyti 20 987 atvejai. Mirusiųjų – 138.

Kol kas Ispanijoje nustatyti 625 000 koronaviruso atvejų, ir virš 30 000 mirčių

Foto: Isabel Diaz Ayuso

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai