23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaNaujienosIspanija įvardijo dažniausiai pasitaikančius Covid-19 vakcinos šalutinius poveikius

Ispanija įvardijo dažniausiai pasitaikančius Covid-19 vakcinos šalutinius poveikius

- Advertisement 3-

Daugiau nei vienas milijonas žmonių Ispanijoje jau paskiepyti bent viena vakcinos prieš koronavirusą doze. Šalutinis poveikis pasireiškė 0.14% atvejų. Dažniausiai tai karščiavimas arba prasta bendra savijauta. Retesnis šalutinis poveikis – pykinimas ar galvos skausmas. Keturis kartus buvo užregistruota ūmi alerginė reakcija.

Daugelyje atvejų (98%) žmonės Ispanijoje skiepijami Pfizer-BioNTech vakcinomis, likusiais – Moderna. Nuo vakcinacijos pradžios Ispanijoje bent viena vakcinos doze paskiepyti 1 065 441 žmonės. Šalutinis poveiks pasireiškė 1 555 atvejais. Šiuos duomenis pateikia Ispanijos vaistų ir sveikatos produkcijos agentūra (AEMPS), kurią tiesiogiai kontroliuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Atkreipiame dėmesį, kad didžioji dauguma paskiepytųjų yra moterys – 70%, atitinkamai, šalutinis poveikis taip pat dažniau pasireiškia joms – 82% atvejų.

Dažniausiai paskiepytieji skundėsi karščiavimu bei prasta bendra savijauta. Rečiau nervų sistemos (galvos skausmu ar svaigimu) ir virškinimo trakto (pykinimu ar viduriavimu) sutrikimais. Šalutinio poveikio priklausomybė nuo lyties ar amžiaus grupės nėra nustatyta.
Keturiems vakcinuotiesiems pasireiškė ūmi alerginė reakcija. Amerikiečių pranešime nurodoma, kad toks šalutinis poveikis yra galimas, tačiau labai mažai tikėtinas (1 milijonui tenka 11 atvejų).

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai