24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaInfliacija Ispanijoje pasiekė 10,2 proc. - didžiausias rodiklis nuo 1985 m.

Infliacija Ispanijoje pasiekė 10,2 proc. – didžiausias rodiklis nuo 1985 m.

- Advertisement 3-


Remiantis šį rytą (trečiadienį) paskelbtais galutiniais INE (Nacionalinio statistikos instituto) duomenimis, Kanarų salų vartotojų kainų indeksas (VKI) ir toliau kyla: birželį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, jis padidėjo 1,5 %, o per metus – iki 8,5 %.

Mėnesinį kainų augimą Kanarų salyne lėmė išaugusios transporto išlaidos (+2,5 %).9 %), būsto (+2,5 %), taip pat laisvalaikio ir kultūrinės veiklos (+2,2 %) bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų (+1,5 %) kainos.

Be to, per pastaruosius metus transportas pabrango 13,9 %, po jo seka būstas (+13,4 %) ir maistas bei nealkoholiniai gėrimai (+13,3 %) – tai sektoriai, kuriuose kainos padidėjo labiausiai.

Birželio mėn., palyginti su ankstesniu mėnesiu, vartotojų kainų indeksas šalyje padidėjo 1,9 %, o jo metinis rodiklis šoktelėjo 1,5 punkto iki 10,2 %, t. y. aukščiausio lygio nuo 1985 m. balandžio mėn.

INE patvirtina, kad šie duomenys buvo konsoliduoti praėjusio mėnesio pabaigoje, nors numatytą mėnesinį padidėjimą padidino dešimtadaliu – nuo 1,8 % iki 1 %.9 %, t. y. daugiau kaip vienu punktu daugiau negu praėjusį mėnesį, ir didžiausią birželio mėn. augimą nuo 1977 m.

Birželio mėn. atsigavus infliacijai, ji du mėnesius iš eilės didėjo sparčiau negu tarpinis metinis rodiklis, nes balandžio mėn. ji sumažėjo 1,5 punkto iki 8,3 % Vėliau, gegužės mėn. pakilo iki 8,7 %, o birželio mėn. viršijo baimę keliantį dviženklį skaičių: 10.2%. Šis birželio mėn. rodiklis yra keturiais dešimtadaliais didesnis už kovo mėn. pasiektą aukščiausią lygį – 9,8 %.

INE duomenimis, birželio mėn. iki 10,2 % per metus padidėjusį vartotojų kainų indeksą daugiausia lėmė padidėjusios degalų, kuro šildymui, elektros energijos, restoranų ir viešbučių paslaugų bei maisto kainos.

Birželio mėn. užfiksuotas 12,9 % tarpinis metinis padidėjimas – beveik dviem punktais didesnis nei gegužės mėn. ir didžiausias nuo rekordų pradžios, 1994 m. sausio mėn. Ypač pažymėtinas vaisių ir daržovių, mėsos, duonos, grūdų ir pieno, sūrio bei kiaušinių kainų augimas.

Dėl degalų kainų augimo transporto sektoriaus tarpinis metinis rodiklis padidėjo iki 19,2 %, t. y. daugiau kaip keturiais punktais daugiau nei gegužės mėn. užfiksuotas rodiklis, o dėl restoranų kainų tarpinis viešbučių sektoriaus rodiklis birželio mėn. buvo 7,2 %, t. y. devyniais dešimtadaliais didesnis nei gegužės mėn.

Taip pat ir būsto grupės tarpinis metinis rodiklis birželio mėn. padidėjo 1,5 punkto – iki 19 %, nes pabrango elektra ir kuras šildymui.

Neatsižvelgiant į sumažintą specialųjį elektros energijos mokestį ir kitų mokesčių svyravimus, tarpinis VKI birželio mėn. pasiekė aukščiausią 11,1 % lygį – devyniomis dešimtosiomis daugiau nei bendrasis 10,2 % rodiklis. Tai atspindi pastoviųjų mokesčių VKI, kurį INE taip pat skelbia pagal šią statistiką.

Per pastaruosius metus šildymas, apšvietimas ir vanduo pabrango 35 %; aliejai ir riebalai pabrango 37 %; kiaušiniai pabrango 23,9 %, o asmeninis transportas dėl brangesnių degalų kainuoja 19,7 % brangiau. Be to, daugelyje maisto produktų užfiksuotas dviženklis kainų padidėjimas, pavyzdžiui, pieno (+20,4 %) ir šviežių vaisių (+19,3 %).

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai