24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaTurizmasIGIC neįtrauktas į meniu nėra teisėtas, kaip teigia OCU.

IGIC neįtrauktas į meniu nėra teisėtas, kaip teigia OCU.

- Advertisement 3-


Kartais po gero valgio ar pasilinksminimo lieka blogas skonis burnoje, kai gaunama sąskaita, nes į barą ar restoraną įtraukiami priedai, kurių nesitikėjote. Dėl šios priežasties didžiausia Ispanijos vartotojų apsaugos organizacija OCU išleido gaires, ką jie gali imti ir ko ne.

Neseniai Ispanijos naujienose kilo triukšmas po to, kai restorano lankytojas, vardu Blas Galey Hermoso, tviteryje paskelbė savo sąskaitą iš restorano Zamoroje, žemyninėje Ispanijos dalyje, nes: „kiekvieną kartą, kai padavėjas ateidavo prie mūsų staliuko terasoje ko nors atnešti, pavyzdžiui, alaus, tapų ir t. t., iš mūsų buvo imamas 20 centų mokestis, apie kurį sužinojome tik gavę sąskaitą. Be to, iš mūsų buvo paimtas euras už stalo įrankius skrebučiams pjaustyti, kuriuos buvome užsisakę.“ Be to, buvo ir kitų situacijų, sukėlusių ginčų, daugiausia socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, du eurai, kuriuos kažkas turėjo sumokėti už kiekvieną papildomą sūrio gabalėlį bare La Gomeroje, arba šeši eurai už antklodės naudojimą restorane Tenerifėje, ypač dėl to, kad visais atvejais klientai nebuvo iš anksto informuoti. Pirma, OCU kalba apie „nemokamas, bet paskelbtas kainas“.

„Laisvosios rinkos visuomenėje kainos yra laisvos, – aiškina OCU, – ir tai taikoma svetingumo industrijai, todėl už tą patį gaivųjį gėrimą vienoje vietoje galima imti 2 eurus, o kitoje – 10 eurų, ir abiem atvejais tai yra teisėta, jei kaina tinkamai nurodyta kainoraštyje“.

„Šis sąrašas turi būti išsamus, jame turi būti aiškiai nurodyta informacija apie kainas ir paslaugas, jis turi būti matomas vartotojui ir jame turi būti nurodytos galutinės kainos su įskaičiuotais mokesčiais.“

KETURI DRAUDŽIAMI MOKESČIAI, KURIŲ NEGALIMA NUSTATYTI BARUOSE IR RESTORANUOSE:

UŽTK sudarė keletą dalykų, už kuriuos negalima imti mokesčio baruose ir restoranuose, daugiausia tais atvejais, kai ta kaina jau yra įtraukta į kitas paslaugas arba dėl to, kad apie tai iš anksto nebuvo įspėta ar paskelbta.

1) Atskirai imamas IGIC (PVM):

Kanarų salose IGIC arba žemyninėje dalyje IVA neturėtų būti imamas atskirai. Pagal nacionalinius teisės aktus įspėjimo „IGIC neįskaičiuotas“ dėti neleidžiama, net jei jie jį nurodo meniu. Todėl į kainas, kurios atsispindi meniu, turi būti įtrauktas atitinkamas IGIC arba PVM

2). Stalo įrankiai:

Ir nors kai kuriose šalyse įprasta imti papildomą mokestį už stalo įrankius, Ispanijoje tai nėra teisėta, jie turi būti įtraukti į kainą.

3). Papildomo mokesčio už rezervaciją ėmimas:

Baruose ir restoranuose draudžiama imti didesnį mokestį už rezervaciją, tačiau leidžiama, ypač kai yra didelių grupių arba šventiniu laikotarpiu, pavyzdžiui, per Kalėdas, prašyti tam tikros sumos, kuri vėliau turi būti išskaičiuota iš sąskaitos.

4). Mokestis už staliuką terasoje:

Atsižvelgiant į tai, kad daugelis žmonių atostogaudami nori pietauti lauke, kai kuriose vietose už staliuką terasoje imamas papildomas mokestis. Tačiau joms leidžiama tai daryti, tačiau apie tai reikia pranešti iš anksto, o mokestis turi būti įtrauktas į oficialų antspauduotą miesto rotušės kainoraštį

5). Mokestis už vandenį iš čiaupo:

Ar Ispanijoje ir Kanarų salose barai ir restoranai privalo nemokamai tiekti vandenį iš čiaupo? Taip, vartotojai šiose įmonėse gali nemokamai gerti vandenį iš čiaupo pagal Atliekų ir užteršto dirvožemio įstatymą, skirtą žiedinei ekonomikai.

Šiame įstatyme nustatyta, kad „įstaigos visada privalo klientams nemokamai pasiūlyti vandens iš čiaupo kaip alternatyvą vandeniui iš butelių, siekdamos skatinti racionalų ir tvarų vartojimą, apriboti vienkartinių indų naudojimą.“

UŽT gairėse yra daug kitų dalykų ir situacijų, pavyzdžiui, aperityvas, kurį kai kurios vietos patiekia jums nepaprašius, arba netikėti mokesčiai už duoną, tačiau jie leidžiami, nes yra įtraukti į meniu ir jūs juos priėmėte… yra net tokių vietų, kurios apmokestino ledą! Galiausiai, jei jie pirmiausia jus informuoja apie mokestį ir jis yra įtrauktas į meniu bei oficialiai patvirtintą kainoraštį, jie gali iš jūsų imti mokestį.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai