32.1 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasĮ Ispaniją atkeliauja licencijuota "lieknėjimo tabletė", kuri leidžia numesti 15 % svorio

Į Ispaniją atkeliauja licencijuota „lieknėjimo tabletė”, kuri leidžia numesti 15 % svorio

- Advertisement 3-Pastarosiomis dienomis į Ispaniją atkeliavo vadinamoji „lieknėjimo tabletė” – vaistas, sukurtas kovai su širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniais, tokiais kaip hipertenzija, hipercholesterolemija ar antrojo tipo diabetas, kurie susiję su šios problemos, susijusios su gyvenimo būdu ir mityba, plitimu, tačiau taip pat naudojamas kovai su nutukimu – ne užkrečiama liga, o labiausiai paplitusia šių laikų medžiagų apykaitos problema.


Semaglutidas jau patvirtintas Ispanijoje kaip vaistas komplikuotam cukriniam diabetui gydyti, tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose ir laikinai Jungtinėje Karalystėje jis taip pat yra licencijuotas kaip nutukimo gydymo priemonė


Tai GLP-1 grupės vaistas, kurio dauguma vartojama kasdien arba kas savaitę švirkščiama forma. Ispanijoje semagliutridą galima įsigyti ir tablečių pavidalu.


Pasak Alabamos universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) Mitybos mokslų departamento daktaro W. Timothy Garvey, naujausio semagliutrido tyrimo vadovo, šiuo metu tai yra veiksmingiausias vaistas nutukimui gydyti ir netgi konkuruoja su kitais invaziniais metodais, pavyzdžiui, bariatrine chirurgija.


Kad ši lieknėjimo tabletė būtų patvirtinta kaip vaistas nuo nutukimo, klinikinių tyrimų metu semagliutidas įrodė, kad, taikant sveikos gyvensenos programą, vidutiniškai sumažėja daugiau nei 15 % svorio. Pasak Garvey, įrodyta, kad tokio svorio sumažėjimo pakanka, kad būtų galima gydyti ar išvengti įvairių antrinių nutukimo komplikacijų.


Šio mėnesio pabaigoje Stokholme (Švedija) vyksiančiame Europos diabeto tyrimų asociacijos metiniame susitikime bus paskelbti tyrimo rezultatai.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai