32.1 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaOrai"Hermine" elgiasi taip, kaip tikėtasi, o sekmadienį prognozuojamas smarkesnis lietus

„Hermine” elgiasi taip, kaip tikėtasi, o sekmadienį prognozuojamas smarkesnis lietus

- Advertisement 3-


Atogrąžų audra „Hermine”, kuri vakar (šeštadienį) pradėjo daryti poveikį Kanarų saloms, nes iki jų yra vos už 600 kilometrų, kol kas elgiasi taip, kaip prognozuota. Meteorologų prognozėmis, šiandien lietus dar labiau sustiprės, o salų prezidentas Ángel Víctor Torres ir AEMET perspėjo, kad smarkiausios liūtys prasidės šiandien po pietų ir baigsis, remiantis prognozėmis, rytoj (pirmadienį) ryte.

„Audra elgiasi taip, kaip ir tikėjomės. Ji juda į šiaurės vakarus, o jos branduolys aplenkia salas, todėl tikėtina, kad pirmadienį galėsime išjungti aukščiausią pavojaus lygį”, – sakė Torresas.

AEMET paskelbė raudoną perspėjimą dėl lietaus La Palmos rytuose, El Hierro ir Gran Kanarijos pietryčiuose, kur sekmadienį per 12 valandų kritulių kiekis gali viršyti 120 litrų į kvadratinį metrą.

Šeštadienį vanduo daugiausia iškrito kalnuočiausių salų viršūnėse. Pavyzdžiui, Las Cañadas del Teide užfiksuota 70 litrų viename kvadratiniame metre, todėl ši vieta yra drėgniausia visoje Ispanijoje.


Hermine elgiasi taip kaip tiketasi o sekmadieni prognozuojamas smarkesnis lietus

Dėl lietaus taip pat kilo incidentų, pavyzdžiui, nutrūko elektros energijos tiekimas, įvyko žemės nuošliaužų, potvynių ir buvo užblokuoti keliai. Pranešama, kad nė vienas iš jų nesukėlė sužalojimų. Kita vertus, penki skrydžiai buvo atšaukti, o dar dešimt – nukreipti dėl blogo matomumo, ypač šiauriniame Tenerifės oro uoste.

„Šiandien buvo ilgalaikis, nuolatinis lietus, bet ne toks stiprus. Prognozuojama, kad rytoj jis sustiprės”, – pabrėžė Kanarų salų prezidentas, kuris dar kartą paprašė piliečių laikytis pagrindinių rekomendacijų tokiais atvejais, pavyzdžiui, saugotis patiems ir nekeliauti, jei tai neabejotinai būtina.

Kanarų salų AEMET vadovas Davidas Suárezas savo ruožtu paaiškino, kad atogrąžų audra „Hermine” netrukus vėl taps atogrąžų depresija, todėl jos intensyvumas ir stiprumas sumažės. Jis taip pat sakė, kad pirmadienio popietę jūros būklė bus prastesnė, o bangos sieks iki 4 metrų aukščio.


Hermine elgiasi taip kaip tiketasi o sekmadieni prognozuojamas smarkesnis lietus 1
Antradienį oras Kanarų salose turėtų normalizuotis.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai