28.3 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021
Reklama
PradžiaGran KanarijaGran Kanarijos oro uoste sustabdyta pora vežusi 280 000 eurų grynais

Gran Kanarijos oro uoste sustabdyta pora vežusi 280 000 eurų grynais

- Advertisement 3-

Gran Kanarijos oro uoste esančio „Guardia Civil“ fiskalinio padalinio agentai sustabdė sutuoktinių porą, siekiančią įlipti į lėktuvą skrendantį į Madridą su 280 000 eurų grynaisiais. Skanavimo metu apsaugininkai pamatė pinigus sutuoktinių krepšiuose bei pranešė „Guardia“ civilinės saugos skyriui, kad patikrintų gabenamų pinigų teisėtumą.

Šis grynųjų pinigų kiekis pažeidžia įstatymą Nr. 10/2010 dėl pinigų plovimo, kapitalo ir teroristų finansavimo prevencijos bei suteikia teisę pasienio kontrolei nedelsiant sustabdyti pažeidėjus ir konfiskuoti pinigus.

Po pokalbio su pora ir turėdami pagrįstų abejonių dėl galimo pinigų teisėtumo, Civilinės saugos skyrius pranešė Mokesčių tarnybos skyriaus padaliniui, kuris specializuojasi kovoje su pinigų plovimu.

Pora kartu su pinigais buvo pristatyta į Finansų departamento skyrių, agentai jiems uždavė kelis klausimus, kuriais siekta nustatyti pinigų, rastų jų bagaže, kilmę ir paskirtį. Aptikti 280 000 eurų, kurių nominali vertė 5, 10, 20, 50 ir 100 eurų. Pervežami smulkaus nominalo banknotai, rodo narkotinių medžiagų mažmeninę prekybą ar kitos neteisėtos veiklos galimybę.

Dėl nenuoseklių sutuoktinių atsakymų bei dėl to, kad jie negalėjo ar nenorėjo paaiškinti teisėtos pinigų kilmės, agentai priimė sprendimą pagal įstatymą nr. 10/2010 dėl pinigų plovimo prevencijos pažeidimo ir teroristų finansavimo bei areštavo pinigus ir išsiuntė juos Ispanijos pinigų plovimo prevencijos tarnybai.

Šios piniginės intervencijos yra veiksmingos nusikalstamoms organizacijoms, kurios pirmiausia užsiima prekyba žmonėmis, ypač prostitucija ar prekyba narkotikais.

Pinigų pervežimas yra veikla, kuri turi atitikti tam tikrus teisinius reglamentus. Vienintelis reikalavimas – pateikti Mokesčių inspekcijai privalomąją S-1 formą – Mokėjimo priemonių judėjimo deklaraciją. Ją reikia pildyti tuo atveju, jei ketinate keliauti į užsienį su didesne nei 10 000 eurų suma. Šalies teritorijoje ši forma būtina, jeigu keliaujate su suma viršijančia 100 000 eurų ribą.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai