24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGran KanarijaGran Kanarijoje žuvo nardytoja, 40 metrų gylyje tyrinėjusi laivo nuolaužas

Gran Kanarijoje žuvo nardytoja, 40 metrų gylyje tyrinėjusi laivo nuolaužas

- Advertisement 3-

Vakar Jūrinė Gelbėjimo Tarnyba kartu su Guardia Civil Specialiąja Povandeninės veiklos grupe (GEAS) bandė gelbėti moterį nardytoją, įstrigusią 40 metrų gylyje, nuskendusio laivo nuolaužose La Luze, Gran Kanarijoje.

Vakar ryte narė nusileido į laivą, esantį Reina Sofía prieplaukoje ir nepajėgė grįžti į krantą. Kartu su ja esantys narai iškvietė gelbėjimo tarnybas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vakar, 11:36 vietos laiku, Jūrinė Gelbėjimo Tarnyba iškvietė GEAS grupę, kuri turėjo išgelbėti nardytoją, įstrigusią laive ,,Los Narcoticos” ir ištraukti ją į kraną iki kol šiai nepradėjo trūkti deguonies.

Akivaizdu, kad pramoginė narų komanda, vadovaujama instruktoriaus, nardė vienoje iš laivo nuolaužų. Ši apversta laivo nuolauža yra ant paties jūros dugno. Būtent ten ir įstrigo narė, laimei, likę komandos nariai sugebėjo iškilti į vandens paviršių.

Nuvykus į įvykio vietą, GEAS gavo instruktoriaus informaciją apie nardymo vietą ir specifiką. Gelbėjimo operacijos metu agentai paniro link minėtosios nuolaužos, kuri klasifikuojama kaip labai sudėtinga ir nardymui pavojinga 41 metrų gylio vieta.

13:00 valandą gelbėtojai pasiekė laivo nuolaužų kajutę ir rado joje narę. Buvo akivaizdu, kad moteris neišgyveno. Nardymo komanda nesugebėjo ištraukti narės kūno dėl gausaus dumblo kiekio esančio nuolaužos viduje, kėblumo patekti į konkrečią kajutės, kur įstrigo kūnas, dalį bei blogo matomumo. Nepaisant to, gelbėjimo komanda visą vakar dienos popietę bandė ištraukti narės kūną į krantą.

Galiausiai operacija buvo sustabdyta dėl deguonies stygiaus ir nepakankamo apšvietimo bei atidėta iki kito ryto. Šiandien, 11:30 valandą gelbėtojai ištraukė moters kūną į krantą.

Tuo pačiu metu Las Palmas Teisminės Policijos Vadovybės Organizacinis skyrius pradėjo tyrimą dėl galimo instruktoriaus aplaidumo ir įvairių trūkumų, kuriuos GEAS nustatė nardymo įrangoje, kurią naudojo minėtas nardymo pareigūnas. Įvykio aplinkybės tiriamos.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos