24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaSveikataES skaitmeninis Covid sertifikatas kelionėms galioja dar vienerius metus

ES skaitmeninis Covid sertifikatas kelionėms galioja dar vienerius metus

- Advertisement 3-


Europos Parlamentas ir ES valstybės narės pasiekė susitarimą, kad ES skaitmeninis Covid sertifikatas galiotų dar vienerius metus – iki 2023 m. birželio mėn. Schema turėjo nustoti galioti birželio 30 d., tačiau ES valdžios institucijos nusprendė pratęsti jos naudojimą dar vieneriems metams, kad užtikrintų ES piliečių teisę laisvai judėti, jei atsirastų naujas koronaviruso variantas ar protrūkis.

ES Taryba teigė, kad pratęsus šio reglamento galiojimą bus užtikrinta, kad ES keliautojai ir keliautojai iš trečiųjų šalių, kurios yra prisijungusios prie sistemos, galėtų ir toliau naudotis pažymėjimu keliaudami į valstybes nares, kuriose reikia įrodyti skiepijimą, tyrimų rezultatus arba pasveikimą nuo Kovid.

Jie taip pat susitarė iki šių metų gruodžio 31 dabar pateikti išsamią epidemiologinę ataskaitą su pasiūlymais, kurie leistų įvertinti poreikį panaikinti arba palikti galioti sertifikatą, atsižvelgiant į sveikatos būklę tuo metu.

Susitarime taip pat numatyta keletas atnaujinimų ir pakeitimų, kurie apima:

– Nuo šiol visuose skiepų sertifikatuose turėtų atsispindėti visos suleistos dozės, neatsižvelgiant į tai, kurioje valstybėje narėje asmuo buvo paskiepytas.

– Galimybė išduoti pasveikimo sertifikatą atlikus antigeno tyrimą; taip pat išplėsti leidžiamų antigeno tyrimų, naudojamų Covid sertifikatui gauti, asortimentą.

– Leidimas išduoti skiepų sertifikatus asmenims, kurie dalyvauja klinikiniuose tyrimuose.

sprendimą pratęsti ES skaitmeninio Covid sertifikato galiojimą vieneriais metais palankiai įvertino ES Komisija. Už teisingumą atsakingas Komisijos narys Didier Reyndersas teigė, kad išdavus daugiau kaip 1,8 mlrd. sertifikatų akivaizdu, jog epidemiologinė situacija gali bet kada pasikeisti ir kad ES skaitmeninis Covid sertifikatas yra pagrindinė priemonė, padedanti įveikti besikeičiančias bangas.

Jis pabrėžė, kad ES valdžios institucijos yra pasiryžusios grįžti prie judėjimo be apribojimų ir palankiai vertina kai kurių valstybių narių sprendimą panaikinti visus kelionių apribojimus. Tačiau pažymėta, kad naujasis susitarimas padės ES dar labiau palengvinti laisvą ir saugų keliavimą.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai