30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasES patvirtina, kad vis dar nėra nustačiusi atvykimo ir išvykimo sistemos pradžios...

ES patvirtina, kad vis dar nėra nustačiusi atvykimo ir išvykimo sistemos pradžios datos.

- Advertisement 3-


Agentūra eu-LISA patvirtino, kad dar nenustatyta naujosios atvykimo ir išvykimo į Europos Sąjungos šalis, įskaitant Kanarų salas, ir iš jų sistemos veikimo pradžios data, o tai reiškia, kad nėra ir ETIAS septynių eurų mokesčio už įvažiavimą į ES pradžios datos po to, kai jis buvo atidėtas po 2023 m. lapkričio mėn. ir nepaisant to, kad buvo kalbama apie 2024 m. datą.

Agentūros eu-LISA, atsakingos už ETIAS operatyvinį valdymą, spaudos komanda patvirtino, kad dar nenustatyta tiksli jos veikimo pradžios data. „eu-LISA šiuo metu rengia patikslintą planavimo metodą, skirtą EES įgyvendinimui ir bendrai sąveikos architektūrai, atsižvelgdama į visus galimus numatomus padarinius, – teigiama agentūros elektroniniame laiške, – šiuo metu apie galimą EES veikimo pradžios datą nepranešta”.” Jie taip pat paaiškino, kad nors naujai pasiūlytas tvarkaraštis priklausys nuo esamų techninių klausimų išsprendimo, eu-LISA ir kitos dalyvaujančios ES institucijos nori kuo greičiau įdiegti EES, tačiau data turi būti reali ir pasiekiama.” EtiasVisaToEU.com

ESS turėjo pradėti veikti šių metų gegužę, tačiau dar šių metų sausį eu-LISA atskleidė, kad 2023 m. gegužė nebeįmanoma dėl rangovų vėlavimo. Praėjusių metų kovo mėn. vykusiame TVR tarybos posėdyje agentūra turėjo pateikti patikslintą tvarkaraštį, kuriame buvo paminėtos 2023 m. lapkričio mėn. datos, tačiau to vis dar neįvyko.

EĮS, kuri yra viena iš naujai sukurtų automatizuotų IT sistemų ES, padės stebėti į ES ir Šengeno erdvę (neįskaitant Airijos ir Kipro) atvykstančius ir išvykstančius keliautojus. Ji taip pat pakeis pasų antspaudus, kurie taps skaitmeniniai.

Vėluojama įdiegti ir kitą svarbią sistemą – Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemą (ETIAS). Ji turėjo įsigalioti 2023 m. lapkričio mėn., tačiau dėl EES vėlavimo ETIAS taip pat buvo atidėta iki 2024 m. vidurio, nors tiksli data taip pat dar nežinoma.

Kovo mėnesį ES Komisijos atstovė spaudai vidaus reikalų klausimais Anita Hipper patvirtino, kad ETIAS kuriama glaudžiai bendradarbiaujant su EES, todėl ji negali pradėti veikti anksčiau nei EES.

„Tikimės, kad IT sistema, leidžianti veikti ETIAS, bus sukurta 2023 m., tačiau šiuo metu numatoma, kad ETIAS pradės veikti 2024 m. ETIAS pradės veikti tik praėjus 5-6 mėnesiams po EES veikimo pradžios”, – sakė Hipper.

Anksčiau taip pat buvo pranešta, kad EES gali būti atidėta iki 2024 m. pabaigos, kai rugpjūčio 11 d. baigsis Paryžiaus olimpinės žaidynės

. Jei taip atsitiks, ETIAS bus atidėta dar labiau, greičiausiai iki 2025 m.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai