24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaES Komisija planuoja skubiai įsikišti į kovą su sparčiai kylančiomis energijos kainomis

ES Komisija planuoja skubiai įsikišti į kovą su sparčiai kylančiomis energijos kainomis

- Advertisement 3-


Per pastarąsias dvi savaites elektros energijos kainos vėl smarkiai išaugo dėl padidėjusios dujų kainos, o Europa nesugebėjo nieko padaryti. Tai paveikė visas šalis, įskaitant Ispaniją, nepaisant to, kad ji taiko „Iberijos išimties” dujų kainos ribą. Europos Komisija dabar nusprendė, kad reikia „skubiai įsikišti”.

ES pirmininkė Ursula von der Leyen vakar (pirmadienį) pakartojo tai, ką daugelis šalių kalbėjo nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą: Dabartinė kainų nustatymo valandomis ir dienomis sistema prieš kelis dešimtmečius buvo sukurta „kitokioms aplinkybėms”, todėl būtina struktūrinė elektros energijos rinkos reforma, ir prie jos jau dirbama.”

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Komisijos planuose numatyta peržiūrėti dabartinį mechanizmą, pagal kurį dienos kaina nustatoma pagal elektros energijos paklausai patenkinti reikalingą technologiją. Kadangi kainą nustato kombinuoto ciklo elektrinės, t. y. tos, kurios elektrai gaminti naudoja dujas, o jos yra brangiausios, galutinė kaina šoktelėjo į viršų.

Von der Leyen teigė, kad tai lemia „nepagrįstai dideles” kainas, mokamas karo Ukrainoje kontekste, nes dujų kaina yra susieta su kitų energijos rūšių kaina.

Kalbėdama strateginiame aukščiausiojo lygio susitikime Slovėnijoje, ji sakė, kad kainų augimas atskleidžia dabartinės elektros rinkos ribotumą, ir paragino Europą reaguoti į „šantažą” dėl Rusijos energetikos.

„Rusijos iškastinio kuro era Europoje baigėsi, o išsilaisvinimas nuo šantažo suteiks mums daugiau galios ginti pasaulinę tvarką”, – tvirtino ji.

„Vidutinė elektros kaina Ispanijos klientams, besinaudojantiems reguliuojamu tarifu, susietu su didmenine rinka, padidės 8 proc.5 % antradienį, palyginti su šiandiena, iki 459 megavatų per valandą, t. y. daugiausiai nuo Iberijos pusiasalio išimties įsigaliojimo.”

Jeigu nebūtų susitarta dėl elektros gamybai naudojamų dujų kainos viršutinės ribos, elektros kaina Ispanijoje dabar būtų apie 521,3 euro už MW/h, t. y. 61,9 euro už MW/h daugiau.

Elektros kainos kitose Europos šalyse antradienį taip pat bus ypač didelės. Pavyzdžiui, Prancūzijoje ji sieks daugiau kaip 740 eurų už MWh, Vokietijoje – daugiau kaip 660, o Belgijoje ir Nyderlanduose – atitinkamai 622 ir 607 eurus už MWh.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos