24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaTurizmasES atideda ETIAS paleidimą iki 2023 m. lapkričio mėn.

ES atideda ETIAS paleidimą iki 2023 m. lapkričio mėn.

- Advertisement 3-


Europos Sąjunga atideda Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemos (ETIAS) paleidimą dar šešiems mėnesiams – iki 2023 m. lapkričio mėn. Buvo planuota, kad ši kelionių leidimų sistema pradės veikti gegužės mėn., tačiau ES Komisija be jokio įspėjimo datą pakeitė į lapkričio mėn.

„Tikimasi, kad ETIAS pradės veikti 2023 m. lapkritį“, – patvirtino Komisija, atnaujinusi informaciją Migracijos ir vidaus reikalų interneto svetainėje, kurioje skelbiama ETIAS.

ETIAS – tai kelionių leidimas, kurį prieš kelionę į ES ir Šengeno erdvės šalis turės gauti daugiau kaip 1,4 mlrd. keliautojų iš daugiau kaip 60 šalių, įskaitant amerikiečius, britus, albanus, australus, kanadiečius ir kt. Šiuo metu keliautojai iš šių šalių gali keliauti į ES be vizų, nes su ES yra sudarytas bevizio režimo susitarimas

Iš pradžių buvo numatyta, kad schema įsigalios 2022 m., o vėliau buvo atidėta iki šių metų pabaigos. Po to data buvo perkelta į 2023 m. gegužės 1 d., o dabar ji nukelta dar šešiems mėnesiams – iki 2023 m. lapkričio mėn., šiuo metu apie tai iš anksto nepranešus ir nenurodžius jokių priežasčių.

Daug BRITŲ KLAIDINGAI MANO, KAD TAI YRA KELIONĖS VIZA:

Dėl šio reikalavimo kilo daug kritikos, ypač iš Jungtinės Karalystės gyventojų, kur daugelis mano, kad ETIAS prilygsta kelionės vizai. Iš tikrųjų ETIAS negali būti labiau skirtinga nei viza, nes keliautojams, kuriems reikia ją gauti, tereikia internetu užpildyti trumpą formą ir įkelti savo paso skenuotą kopiją.

Mokestis už ETIAS yra tik 7 eurai ir mokamas internetu. Nors dauguma britų mano, kad ETIAS jiems yra šiek tiek perteklinė, kai kurie kelionių ekspertai mano, kad ji sumažins vėlavimą prie ES ir Jungtinės Karalystės sienų.

„Turėdami ETIAS, britai galės atsisakyti kai kurių dabar atliekamų patikrinimų, nes visa jų informacija bus pateikta ETIAS. Pasienio pareigūnams net nereikės užduoti klausimų, kuriuos jie užduoda dabar“, – sako Besart Bajrami iš

Jungtinė Karalystė taip pat rengia panašią sistemą, kuri vadinsis elektroniniu kelionės leidimu () ir kasmet apdoros beveik 30 mln. prašymų. Tokias schemas yra įdiegusios ir kitos pasaulio šalys, įskaitant JAV, kurios prašo keliautojų iš maždaug 40 šalių gauti elektroninės sistemos kelionės leidimą (ESTA), kad galėtų į šalį keliauti be vizų turizmo ir verslo tikslais.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai