23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasEMA patarimai visiems, besiskiepijantiems AstraZeneca vakcina

EMA patarimai visiems, besiskiepijantiems AstraZeneca vakcina

- Advertisement 3-

„Oxford/AstraZeneca“ vakcina, kuri nuo šiol yra leidžiama kitu, „Vaxzevria“ pavadinimu, yra viena iš keturių Europos Sąjungoje licencijuotų vakcinų, apsaugančių nuo Covid-19 viruso. Iki šiol atlikti tyrimai parodė, kad ji veiksmingai padeda išvengti koronaviruso ligos ir sumažina hospitalizacijos bei mirties riziką. Tačiau šia vakcina skiepytų žmonių tarpe pasitaikė dviejų tipų mažo trombocitų kiekio trombozės atvejų.

Ispanijos mokslo ir technologijų fondo mokslo naujienų agentūra SINC atkreipia dėmesį, kad dėl šios priežasties Europos vaistų agentūra (EMA) pabrėžia, kad jei per dvi savaites po skiepijimo atsiranda įvairių šalutinių simptomų, svarbu skubiai suteikti specializuotą medicininę pagalbą.

EMA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (PRAC) skelbia: „šalutinio poveikio tikimybė, yra labai, labai maža, tačiau net ir tokiu atveju būtina atkreipti dėmesį į simptomus, kad būtų suteikta skubi medicininė pagalba, padedanti atsigauti ir išvengti komplikacijų“.

„Jei kraujo krešulių ir mažo trombocitų kiekio požymiai laiku atpažįstami ir gydomi, sveikatos priežiūros specialistai gali padėti sergantiesiems atsigauti ir išvengti komplikacijų“, – aiškina specialistai.
Tai reiškia, kad paskiepyti žmonės turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją, jei jiems pasireiškia šie simptomai:

  • dusulys,
  • skausmas krūtinėje,
  • kojų tinimas,
  • nuolatinis pilvo skausmas,
  • neurologiniai simptomai – stiprus ir nuolatinis galvos skausmas, pablogėjusi rega,
  • nedidelės kraujo dėmės po oda aplink injekcijos vietą;

„Labai svarbu, kad sveikatos priežiūros specialistai ir žmonės, kurie eina skiepytis, žinotų apie šią riziką ir atkreiptų dėmesį į galimus požymius ar simptomus, kurie paprastai pasireiškia per pirmąsias dvi savaites po skiepijimo“, – perspėjo PRAC pirmininkė Sabine Straus.

Be to, EMA patarė konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistais arba susisiekti su atitinkamomis institucijomis, jei kyla klausimų dėl vakcinos naudojimo jūsų šalyje.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai