24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasDu vizų variantai persikėlimui į Ispaniją, bet kuris jums tinkamiausias?

Du vizų variantai persikėlimui į Ispaniją, bet kuris jums tinkamiausias?

- Advertisement 3-


2023 m. Ispanija pristatė naujovę – skaitmeninę klajoklio vizą (DNV). Ne ES piliečiams, norintiems persikelti į Ispaniją, įskaitant Balearų ir Kanarų salas, ši naujoji viza atvėrė naujų galimybių ir sukėlė klausimų dėl pasirinkimo tarp anksčiau populiarios ne ES vizos (NLV) ir DNV.

Toliau pateikiame pagrindinius šių dviejų vizų skirtumus, kurie padės jums apsispręsti, kuris variantas jums labiau tinka.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Darbas Ispanijoje: Skaitmeninio klajoklio viza ir nepelninga viza:

Būtent svarbiausias skirtumas tarp NLV ir DNV yra leidimas dirbti Ispanijoje. Pagal NLV techniškai draudžiama dirbti šalyje, net ir darbdaviui užsienyje. Tuo tarpu DNV yra pritaikyta tiems, kurie ieško galimybių įsidarbinti Ispanijoje, su išlyga, kad jų pajamos iš Ispanijos šaltinių neviršija 20 % visų pajamų.

Finansiniai reikalavimai: Abiejų rūšių vizų prašytojai turi įrodyti savo finansinį stabilumą. Tačiau DNV reikalauja šiek tiek daugiau finansinių įrodymų nei NLV. NLV atveju prašytojai turi pateikti įrodymus, kad jų pajamos arba santaupos yra lygios 400 IPREM, o tai 2023 m. sudaro 2400 EUR per mėnesį.

Kita vertus, DNV reikalauja 200 proc. minimalaus tarpprofesinio atlyginimo (SMI), kuris 2023 m. sudarys 2520 EUR per mėnesį, todėl, palyginti su NLV, pareiškėjai turi įrodyti papildomus 120 EUR per mėnesį.

Mokesčiai Ispanijoje: Tiek NLV, tiek DNV suteikia teisę gyventi Ispanijoje, todėl prašytojai privalo mokėti mokesčius nuo pajamų, gautų visame pasaulyje, jei šalyje praleidžia daugiau nei 183 dienas.

NLV turėtojams tai apima pasyvias pajamas, o DNV turėtojams – pajamas, gautas iš darbdavių ar klientų už Ispanijos ribų. Be to, skaitmeninio klajoklio vizą turintiems asmenims bus taikomi mokesčiai nuo jų laisvai samdomų darbuotojų arba nuotoliniu būdu gaunamų pajamų.

Įskaitant šeimos narius: Išlaidos ir kriterijai:

Abiejų vizų prašytojai gali įtraukti šeimos narius, pavyzdžiui, sutuoktinius ir išlaikomus vaikus, jei gali įrodyti, kad turi finansinių galimybių juos išlaikyti. Norint gauti NLV, už kiekvieną šeimos narį reikia papildomai sumokėti 100 % IPREM, t. y. 600 EUR per mėnesį 2023 m.

Tuo tarpu DNV reikia papildomai teikti 75 % SMI arba minimalaus darbo užmokesčio, kuris šiuo metu sudaro 945 EUR per mėnesį. Už papildomus šeimos narius, pavyzdžiui, vaikus, reikia papildomai skirti 25 % SMI, t. y. 315 EUR.

Vizų tipų keitimas: Vienas iš NLV privalumų yra tas, kad pragyvenę Ispanijoje vienerius metus galite kreiptis dėl kitos vizos, leidžiančios įsidarbinti, pvz., leidimo dirbti arba savarankiškai dirbančio asmens statuso, taikant vadinamąjį gyvenamosios vietos keitimo procesą.

Kol kas neaišku, ar tokia galimybė suteikiama skaitmeninių klajoklių vizų turėtojams, tačiau verta paminėti, kad DNV suteikia mokesčių lengvatas ketverius metus, todėl savarankiška veikla gali kainuoti brangiau.

Ispanijos pilietybė:

Tiek NLV, tiek DNV gali padėti gauti Ispanijos pilietybę. Abi vizos iš pradžių suteikia teisę gyventi šalyje vienerius metus, tačiau jas galima pratęsti. DNV gali būti pratęsta iki penkerių metų, o po to galima siekti nuolatinio gyvenimo šalyje.

Taip pat NLV gali būti pratęsta dar dvejiems metams (o po to dar dvejiems metams), jei įrodysite, kad turite reikiamų lėšų, todėl galėsite gauti teisę nuolat gyventi šalyje.

Šengeno zonos mobilumas: Vienas iš svarbių abiejų vizų privalumų yra tas, kad gavę leidimą gyventi Ispanijoje galite laisvai judėti Šengeno zonoje. Nors neturėsite teisės gyventi kitose Šengeno šalyse, ši privilegija suteikia galimybę patogiai keliauti ir trumpam nutraukti kelionę zonoje.

Apibendrinant galima teigti, kad pasirinkimas tarp nepelno vizos ir skaitmeninio klajoklio vizos priklauso nuo jūsų konkrečių aplinkybių ir tikslų. Prieš priimdami sprendimą atidžiai apsvarstykite savo darbo planus, finansinę padėtį, šeimos statusą, ilgalaikius tikslus ir mokestines pasekmes.

Abi vizos suteikia unikalių galimybių tiems, kurie nori Ispaniją vadinti savo naujaisiais namais, o jūsų pasirinkimas turėtų atitikti jūsų individualius poreikius ir siekius.

undefined

undefined

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos