25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaBūti kanariečiuDrąsių sprendimų vedini

Drąsių sprendimų vedini

- Advertisement 3-

Taip susiklostė mano gyvenimas, kad ketvirtį jo pragyvenau Ukrainoje. Nepaprasta šalis. Graži, didelė, pilna kontrastų. Pažinau daug žmonių, išmokau jų kalbą. Patys ukrainiečiai ją vadina lakštingalų kalba. Sutikčiau. Net mylimiausią savo žodį turiu – „bud‘laska“, kas reiškia Prašau.

Šiandien jus noriu supažindinti su jaunu vyru, kuris dėl prasidėjusio karo šalyje turėjo emigruoti. Gal tai labai asmeniška, bet kai jo paklausiau kodėl jis paliko savo šalį, atsakė taip:

- Advertisement -
keliones-i-tenerife
IMG 20191107 151718

– Pagrindinis mano gyvenimo principas – nežudyk. Deja, to būčiau negalėjęs išvengti, jei būčiau likęs tėvynėje.

Rostislavas Romanivas. Nutriciologas. Seksualaus kūno treneris. (Du kartus perstačiau šių žodžių eiliškumą, negalėdama apsispręsti, kuri pašnekovo veikla yra  svarbesnė). Sutikau jį sporto klube. Pirmiausiai mano dėmesį patraukė ukrainiečių kazoko šukuosena, tačiau išgirdusi vardą ir ukrainietišką kalbą, abejonių neliko. Rostislavas gimė ir užaugo Lvove (vakarų Ukrainoje), istorinėje Galicijos sostinėje, sename ir nepaprastai gražiame mieste, kuriame kalba tik ukrainietiškai, kuriame gyvena Ukrainos bohema. 

Palyginti neseniai Rostislavas su šeima tapo kanariečiais.

IMG 20191021 100710

– Rostislavai, papasakok, prašau, savo istoriją. Kas tave atvedė į Tenerifę?

– Turbūt kaip ir daugumą – svajonė gyventi prie jūros ir dar kad būtų šilta,- pradėjo pasakojimą Rostislavas. – Su savo mergina mes atvykome iš ispaniškosios Galicijos. Ten mes keletą metų gyvenome. Ten mokėmės kalbos. Ten aš įgijau profesionalaus trenerio ir nutriciologo diplomus. Ten gimė dukra.

– Į Tenerifę atvykome atostogauti, bet galiausiai likome čia gyventi. Iš pradžių įsitvirtinti buvo tikrai nelengva. Juk realiai esu pabėgėlis. Bet esu darboholikas. Labai mėgstu tai ką darau, todėl šiandien jau visai neblogai sekasi. Gaila, klientų ratas dėl susidariusios krizės ženkliai sumažėjo. Bet tai reiškia tik tiek, kad turiu šiek tiek laiko pamiegoti ir pabūti su šeima.

IMG 20200317 161939

– Daug metų gyvenau Ukrainoje, mane visada labai žavėjo ir žavi ukrainiečių humoro jausmas, drąsus požiūris į daugelį dalykų. Mums, puritoniškiems lietuviams, pavyzdžiui, kalbant apie seksualius dalykus, kaista žandai. O tu drąsiai save vadini seksualaus kūno treneriu. O kaip tokią tavo poziciją priima kanariečiai?

– Na „seksualaus kūno treneris“ gal labiau skirtas Ukrainos rinkai. Nors, tiesą pasakius, turiu klientus visame pasaulyje. Į mane dažniausiai kreipiasi žmonės, kuriems yra ganėtinai blogai su sveikata, arba tie, kurie išsiskyrė, nori kurti naują gyvenimą. Tokiems tad ir aktualus yra seksualus kūnas. Šiandien jau esu padėjęs daugiau mažiau keturiems šimtams žmonių. Kreipiasi ir labai jauni žmonės, ir senyvo, turintys nepagydomas ligas. Dažnai būna, kad aš rizikuoju, sudarydamas pastariesiems sveikatinimosi programas. Tačiau kai klientas pamato teigiamus pokyčius ir dar atgal sulaukiu padėkos, tai didelė paskata man.

RR2

https://www.facebook.com/bodyclubr3/

– Kadangi esi dar ir nutriciologas, ar gali duoti kelis patarimus, kaip elgtis, ką daryti, kad po ilgųjų „pilvo“ švenčių, kurias dėl nepalankių aplinkybių praktiškai visi praleidome prie gausiai nukrautų stalų, mes galėtume be didelio streso žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje?

– Žinoma, su malonumu:

Pirmas – iš anksto aprūpinkite savo organizmą natūraliu kaliu. Daug kalio turi petražolės, krapai, špinatai, avokadas. Aš rekomenduočiau 250 gramų žalumynų užpilti 300 gramų vandens ir pasigaminti gėrimą.

Antras – prisėdus prie stalo, pirmiausiai prisivalgykite kopūstų salotų. Celiuliozė, esanti kopūstuose išsipūs ir atsiras sotumo jausmas.

Trečias – mažiau gerkite arbatų su taninais ir kavos su kofeinu. Išgėrus atsiranda energijos pojūtis. Bet, atkreipkite dėmesį, juk ir apetitas atsiranda po dvidešimt –trisdešimt minučių. O prie kavos, kaip taisyklė, norime kažko saldaus.

Ir gerkite daugiau vandens. Paprasto, negazuoto. Taip bus patenkinti troškulio centrai, kuriuos dažnai maišome su alkio.

– Rostislavai, tikrai jau turi savo mėgstamas vietas Tenerifėje. Kur jos?

IMG 20191021 100710 1

– Neturiu jų daug, nes su savo klientais esu užimtas realiai 24/7 savo laiko, bet jei esame laisvi, laiką leidžiame pliažuose. Las Teresitas pliažas yra mėgstamiausias. Baltas smėlis, palmių alėja, kalnai, o dėl molo atrodo, kad čia ir vanduo yra šiek tiek šiltesnis nei kitur.

Pasivaikščioti Anagos miškais, labiau patinka man, nei žmonai. Pamenu kai pirmą kartą ten nuvažiavau, tarp debesų vaikščiojau tiek, kad visiškai nusimušiau nuo kelio. Jau temstant atsirado lengva panika. Bet kai pamačiau autobusą, kuriuo turėjau grįžti, atrodė, kad visą jį galėčiau apsikabinti. Tokie pasivaikščiojimai man labai reikalingi. Pavargstu, bet pasikraunu energijos ilgam.

Labai patinka maistas restorane el Pescador Garačiko miestelyje.  

– Ačiū Rostislavai, o pabaigai tau irgi paruošiau anketą su klausimais. Pasiruošęs pažaisti?

– Jei tavo penkiametis „aš“ atsirastų tavo dabartiniame kūne, ką tavo penkiametis „aš“ padarytų pirmiausiai?

– Prisivalgytų ledų ir čipsų, nes nebūtų draudžiančių tėvų šalia, – juokiasi Rostislavas.

– Kas dabar nerealiai populiaru, bet po penkių metų tai atrodys mažų mažiausiai nepadoru?

– Standartinės treniruotės, manau. Netolimoj ateity treniruosimės su robotais. Su kiekvienam kūnui atskirai apskaičiuotomis programomis, saugiai.

– Koks tavo pats beprasmiškiausias talentas?

– Pykti ant savęs kai ilsiuosi. Man tai laiko švaistymas.

– Kaip nuo vieno kilogramo saldainių galima pastorėti penkiais kilogramais?

– Suvalgius kilogramą saldainių reikia dar užsisakyti penkis burgerius. Ir viską ką suvalgei užgerti coca cola.

– Atvykus į salą, kas užėmė daugiausiai laiko suprasti, įsisavinti?

– Adaptuotis su vietiniais. Sutartys, susitarimai, medicininis aptarnavimas. Mes jiems kaip iš filmo „Svetimas“.

– Sako gyvenime reikia viską išbandyti, tačiau ko niekuomet nedarytum tu?

– Niekada nesakyk niekada. Gal neužlipčiau į Everestą. Bet ir Teidės viršūnės dar nepasiekiau.

– Jei tau lieptų išsirinkti tik penkis patiekalus visam gyvenimui, kokie jie būtų?

– Kiaušiniai pašot, prancūziška tarta, vegetariška pica iš kalafiorų, ukrainietiški lašiniai, pasta su pomidorais ir sūriu. Imčiau žalią smuzi, bet rinktis maistą visam gyvenimui reikia atsakingai. Kokteiliu sotus nebūsi.

– Žmogaus nosis turi savybę suliesėti?

-Ne, tik ilgėti.

– O jūs patys jau suvalgėte Naujų metų stalui ruoštas mišraines?

– Deja likučius atidavėm kompostui.

– Ko paprašytum pas norų išpildytoją, jei yra sąlyga, kad tai nebūtų asmeniški norai?

– Paprašyčiau visus pasaulio žmones apdalinti šokoladais. Su viltim, kad jie taptų mano klientais.

P.S. norintys susisiekti su Rostislavu, galite parašyti jam čia: https://www.facebook.com/bodyclubr3/

Saule Ra
Autorė: Kalbėjosi ir iš kalbos užrašė Saulė Ra
- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos