23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaDGT įspėja vairuotojus apie baudas už netinkamą posūkių ar avarinių žibintų naudojimą

DGT įspėja vairuotojus apie baudas už netinkamą posūkių ar avarinių žibintų naudojimą

- Advertisement 3-


Po to, kai Ispanijos elgesio greitkeliuose stebėjimo tarnyba paskelbė naujus duomenis, iš kurių matyti, kad 74 proc. vairuotojų nerodo posūkio signalo prieš aplenkdami kitą transporto priemonę ir tik nedaugelis vairuotojų tai daro keisdami eismo juostas, Eismo departamentas (DGT) išleido gaires vairuotojams, kaip ir kada teisingai naudoti posūkio signalus, ir įspėjo, kad už netinkamą naudojimąsi jais gali būti skiriama didelė bauda.

Gairėse nurodoma, kad aplenkimas apima ir lenkimą: „DGT teigia, kad 66 proc. vairuotojų nežino, kaip teisingai naudotis žiedine sankryža, ir nežino, kada rodyti posūkio signalą žiedinėse sankryžose. Jie patvirtino, kad artėjant prie žiedinės sankryžos arba važiuojant aplink ją rodyti nereikia, tačiau persirikiuodami į kitą eismo juostą arba išvažiuodami iš žiedinės sankryžos rodyti būtina, kad įspėtumėte kitus vairuotojus apie savo ketinimus.

Pastebėję priekyje susidariusią spūstį, daugelis vairuotojų iš karto įjungia avarines šviesas, tačiau DGT to daryti nerekomenduoja. Jei vairuotojas ketina staigiai stabdyti, jis pataria ne kartą paspausti stabdį, kad įspėtų iš paskos važiuojančius vairuotojus.

Tačiau tokio pobūdžio situacijose taisyklėse teigiama, kad: „Vairuotojas privalo įspėti kitus optiniais signalais, jei ketina atlikti manevrą, kurio metu judama į šoną ar atgal, arba jei ketina sustabdyti savo transporto priemonę ar greitai sulėtinti jos greitį. Jei tokioje situacijoje nepateikiamas joks įspėjimas, gali būti skiriama 200 eurų bauda.

Įspėjamieji žibintai – ne pasiteisinimas neteisėtai statyti automobilį:

Taisyklingas būdas įspėti kitus vairuotojus – įjungti avarinį žibintą toje pusėje, kurioje ketinate statyti transporto priemonę. Daugelis vairuotojų, atrodo, mano, kad gali parkuotis du kartus, jei palieka įjungtus avarinius žibintus, tačiau tai prieštarauja įstatymams.

Dvigubas stovėjimas draudžiamas, išskyrus atvejus, kai transporto priemonė stovi trumpiau nei 2 minutes, vairuotojas neišlipa ir transporto priemonė neturi trukdyti eismo srautui ar kelti pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Esant šioms išskirtinėms aplinkybėms, privaloma naudoti avarinius šviesos signalus, nes priešingu atveju už dvigubą stovėjimą gresia 100 eurų bauda, nepriklausomai nuo to, ar įjungti įspėjamieji žibintai, ar ne.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai