30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasDėl padidėjusios palūkanų normos Euribor hipotekos paskolų grąžinimo įmokos padidėja 280 eurų...

Dėl padidėjusios palūkanų normos Euribor hipotekos paskolų grąžinimo įmokos padidėja 280 eurų per mėnesį

- Advertisement 3-


„Euribor” yra plačiausiai naudojamas indeksas kintamų palūkanų paskolų palūkanoms Ispanijoje apskaičiuoti, o per pastaruosius 12 mėnesių jo padidėjimas reiškia, kad vidutinė mėnesinė „Euribor” hipotekos paskolos įmoka per metus padidėjo beveik 300 eurų.

Gegužės mėn. baigėsi dar vienu palūkanų normos padidėjimu ir ji pasiekė 3,853 %, palyginti su 3,757 % balandžio mėn., tačiau, vertinant iš perspektyvos, pernai šiuo metu ji buvo tik 0,287 %.

Didėjimas bus reikšmingas toms „Euribor” hipotekos paskoloms, kurios dėl kintamos palūkanų normos peržiūrimos kasmet. Pavyzdžiui, kintamosios hipotekos paskolos, kurios negrąžinta suma yra 150 000 eurų, terminas – 25 metai, o palūkanų norma – Euribor plius 1 %, mėnesinė įmoka padidės nuo 585 eurų iki beveik 865 eurų per mėnesį.

Tai yra 280 eurų per mėnesį (apie 3356 eurų per metus). Jei Euribor palūkanų norma peržiūrima kas šešis mėnesius, mėnesinės įmokos padidės nuo maždaug 778 eurų iki beveik 865 eurų, t. y. maždaug 87 eurais per mėnesį, nes prieš šešis mėnesius, kai ji buvo peržiūrėta paskutinį kartą, palūkanų norma artėjo prie 3 %.

Įmokų padidėjimas, žinoma, priklausys nuo hipotekos sąlygų, pavyzdžiui, negrąžintos paskolos sumos ir termino arba skirtumo, kuris yra procentinė dalis, pridedama prie Euribor palūkanų normai apskaičiuoti.

Viskas rodo, kad artimiausiu metu Euribor palūkanų norma neduos jokio atokvėpio kintamos palūkanų normos hipotekos turėtojams. Pasak hipotekos konsultantų, labai tikėtina, kad ši norma ir toliau kils, nes tikimasi, kad birželio viduryje Europos Centrinis Bankas (ECB), siekdamas suvaldyti didelę infliaciją euro zonoje, vėl padidins palūkanų normas.

Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde gegužės pradžioje paskelbė apie palūkanų normos padidinimą nuo 3,5 % iki 3,75 % ir pareiškė, kad tai nebus paskutinis kartas. Kitame posėdyje birželio 15 d. ECB greičiausiai padidins palūkanų normą iki 4 %, o tai reiškia, kad antrąjį metų ketvirtį Euribor tikriausiai užbaigs vidutiniškai apie 4,25 %.

Ekspertai nelinkę prognozuoti, kur tai sustos, ir neatmeta galimybės, kad Euribor šiemet pasieks 5 %. Jie sako, kad mažai tikėtina, jog sumažės ir palūkanų normos, ir Euribor. Kad taip atsitiktų, turėtume patekti į recesiją. Nors jau kiek daugiau nei metus daugelis analitikų prognozuoja, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidės recesija, o Europa paseks paskui ją, tačiau kol kas tai neįvyko ir šios prognozės nepasitvirtino.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai