27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Dėl naujos Covid-19 atmainos asociacija "Nofumadores" reikalauja uždrausti rūkymą viešose erdvėse

Dėl naujos Covid-19 atmainos asociacija „Nofumadores“ reikalauja uždrausti rūkymą viešose erdvėse

- Advertisement 3-

Asociacijos „Nofumadores.org“ prezidentas Raquel Fernández siūlo uždrausti rūkymą gatvėse ir terasose tuo atveju, jeigu tarp rūkančiojo ir kito asmens negalima užtikrinti 10 metrų atstumo. R. Fernández teigimu nauja Covid-19 viruso atmaina, siautėjanti Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje yra 70-čia procentų labiau perduodama, o cigarečių dūmai ,,gali būti vieni pagrindinių užsikrėtimo kelių“.

R. Fernández siūlo uždrausti rūkymą visoje Ispanijos teritorijoje, neatsižvelgiant į jau įvestus apribojimus Tenerifėje. ,,Dviejų metrų atstumo taisyklė turi būti nedelsiant pašalinta, einant gatve iš viso turėtų būti uždrausta rūkyti. Saugumo pajėgos turėtų atlikti savo darbą gerbdamos mus visus, kurie stengiamės neperduoti viruso laikydamiesi taisyklių ir dėvėdami apsaugines veido kaukes“.

,,Nofumadores.org“ prezidentas tęsia – ,,dabar, kai susiduriame su koronaviruso atmaina, privalome dar griežčiau laikytis taisyklių. Vyriausybė privalo įvesti griežtus apribojimus visiems rūkaliams. Jiems neturėtų būti suteikta privilegija tuo metu, kai visi likusieji privalo dėvėti apsaugines veido kaukes ir saugoti save bei aplinkinius. Akivaizdu, kad gatve einantis rūkantysis sukelia potencialių pavojų aplinkiniams“.

Prezidentas įspėja nerūkančiuosius, kad infekcijų plitimas per lašelius (oro lašeliniu būdu) ir per ore esančius aerozolius (smulkias daleles, kurios ore išsilaiko ilgą laiką ir plinta didesniu nei 1 metro atstumu) yra Covid-19 viruso plitimo būdai, kuriuos perduoda rūkantieji. Dėl šios priežasties, teigia R. Fernández, mes privalome reikalauti, kad asmenys, esantys šalia mūsų nerūkytų. Prezidentas įsitikinęs, kad greitesnis naujos Covid-19 atmainos užsikrėtimo greitis „nepalieka kito šanso, kaip tik drausti rūkymą“.

Kitos pasaulio valstybės, pavyzdžiui Turkija, visiškai uždraudė rūkymą viešosiose erdvėse taip bandydama sustabdyti Covid-19 viruso plitimą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai