33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasDaugiau nei pusę nekilnojamojo turto pietų Tenerifėje įsigyja užsieniečiai

Daugiau nei pusę nekilnojamojo turto pietų Tenerifėje įsigyja užsieniečiai

- Advertisement 3-


Laisvų būstų trūkumas tebėra viena iš rimtų problemų, su kuriomis susiduria Kanarų salos, nepaisant to, kad, Iždo departamento duomenimis, salyne yra beveik 15 000 tuščių būstų. Tačiau pagrindinė problema yra ne tik Tenerifėje ir Gran Kanarijoje, bet jaučiama ir turistinėse Lansarotės bei Fuerteventuros vietovėse.

Gyventojų skaičiaus didėjimas šiose salose, kuris Tenerifėje sudaro daugiau nei 10 000 naujų gyventojų per metus, lėmė didžiulį parduodamo ir ypač nuomojamo nekilnojamojo turto trūkumą, kuris, nepaisant valstybės vyriausybės dekreto neleisti, kad jis padidėtų daugiau nei 2 %, lemia didesnę paklausą nei pasiūlą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Be to, reikia pridurti, kad, kaip pripažino Nekilnojamojo turto ekspertų profesinė asociacija, 50 % būstų, pavyzdžiui, Tenerifės pietuose, įsigyja užsieniečiai (95 % iš jų yra iš ES šalių), kurie juos naudoja kaip gyvenamąją vietą vienam ar dviem mėnesiams per metus, o paskui juos išnuomoja atostogoms, o ne ilgalaikei nuomai.

Tokia situacija reiškia, kad daugelis pietų darbuotojų turi permokėti už mažesnį nekilnojamąjį turtą, dalijasi, keliasi toliau nuo savo darbo vietos arba ieško alternatyvaus darbo toli nuo turistinių rajonų, o tai yra viena iš pagrindinių Tenerifės pietuose esančių MVĮ nurodomų priežasčių, kodėl jos negali rasti darbuotojų

Transporto, judumo ir miestų darbotvarkės ministerijos duomenimis, užsieniečių nekilnojamojo turto sandoriai Kanarų salose pernai sudarė 9067 operacijas, t. y. 75,3 proc. daugiau nei per tą patį 2021 m. laikotarpį. Tačiau tik 1 132 iš jų sudarė užsienio gyventojai (43,2 % daugiau nei 2021 m.), todėl tiek daug nekilnojamojo turto objektų „iškrenta” iš ilgalaikės nuomos rinkos

Be to, vidutinė pardavimo kaina salyne buvo 2 306 Eur/m2, t. y. 7,4 % didesnė.

- Advertisement 4-

Naujausi