26 C
Tenerife
Šeštadienis, 25 kovo, 2023
Reklama
PradžiaTurizmasDar 12 dienų truksiantys "Ryanair" įgulos streikai, sukels keliautojams nepatogumus

Dar 12 dienų truksiantys „Ryanair” įgulos streikai, sukels keliautojams nepatogumus

- Advertisement 3-


Per antrąjį keleivių salono įgulos streiko savaitgalį „Ryanair” iki šio ryto atšaukė tik 10 skrydžių, tačiau taip pat buvo atidėti 123 skrydžiai, o profsąjungos teigia, kad streikas bus pratęstas dar 12 dienų, kad artėjant moksleivių atostogoms kitose šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę, būtų veiksmingesnis.

Įgulos streikas Ispanijoje prasidėjo birželio 24 d., penktadienį.

Tai dar labiau suerzino USO ir Sitcpla profesines sąjungas, nes, jų teigimu, „Ryanair” 100 % minimalų aptarnavimą įgyvendino neteisėtai, pažeisdama darbo teises ir darbuotojų teisę streikuoti, nes jie vis tiek turėjo dirbti.

Ir tą dieną jis beveik neturėjo įtakos skrydžiams, nes „Ryanair” nustatė „minimalų paslaugų lygį” – 100 %, kuris yra minimalus sutartyje numatytas reikalavimas darbuotojams dirbti, ir apėmė visus 438 suplanuotus skrydžius.

Iš pradžių šešiomis streiko dienomis, praėjusį ir šį savaitgalį, kurios baigiasi šiandien, buvo siekiama sutrikdyti darbą ir priversti „Ryanair” sutikti su profesinių sąjungų reikalavimais daugiau nei 1 200 darbuotojų, kuriems jos atstovauja. Tačiau taip neatsitiko, ir jie paskelbė, kad streikai bus tęsiami.

Šaulių profesinė sąjunga išplatino pranešimą spaudai, kuriame patvirtino, kad liepos mėnesį „dėl bendrovės neveiklumo” „Ryanair” rengs dar 12 streiko dienų – liepos 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 27 ir 28

dienomis visuose dešimtyje Ispanijos oro uostų, kuriuose oro bendrovė turi bazes: „Ryanair” profsąjungos ir įgula tokiu būdu dar kartą išreikš savo protestą ir pareikalaus, kad oro bendrovė pakeistų savo požiūrį ir atnaujintų derybas dėl kolektyvinės sutarties, kurioje būtų numatytos padorios darbo sąlygos pagal Ispanijos įstatymus jos darbuotojams”. Dėl šios priežasties USO analizuoja dekretą ir ruošiasi imtis teisinių veiksmų prieš Ryanair, nes Transporto ministerija nustatė, kad streiko sąlygomis Barselonos oro uoste minimalios paslaugos sudaro 57 % skrydžių, Malagos oro uoste – 56 %, Palmos de Maljorkos oro uoste – 51 %. Pareiškime taip pat patvirtinama, kad USO mano, jog: „Ryanair” viršijo skrydžių, laikomų būtiniausiomis paslaugomis, skaičių ir taip pažeidė teisę streikuoti. Beveik visi darbuotojai gavo raštą vykdyti saugomus skrydžius, o tai prieštarauja Ispanijos dekretui-įstatymui dėl minimalių paslaugų.”

Tuo pat metu „EasyJet” šį savaitgalį turėjo atšaukti 5 skrydžius, o iki šiol Ispanijoje 52 skrydžiai buvo atidėti dėl keleivių salono įgulos narių paskelbto streiko, nes jų darbuotojai teigia, kad oro bendrovė ėmėsi tokios pat taktikos kaip „Ryanair”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai