26.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosDalis Kanarų salų viešbučių liks uždaryti bent jau iki birželio

Dalis Kanarų salų viešbučių liks uždaryti bent jau iki birželio

- Advertisement 3-

2021 metais vis dar veikiantys Kanarų salų viešbučiai, kurie po 2020 metų pabaigos krizės išsilaikė rinkoje, šiuo metu dirba vos 20% pajėgumu. Viešbučių savininkų asociacija FEHT pripažįsta, kad sektoriaus atsigavimas nėra numatomas bent jau iki antrojo pusmečio pradžios.

Tokį scenarijų numatė Las Palmas provincijos ,,Svetingumo ir Turizmo Verslininkų Federacijos” FEHT prezidentas José María Mañaricúa. Jis jau kalbėjo apie ypatingai sudėtingą situaciją po pagrindinių Europos rinkų uždarymo dėl atsinaujinusios, jau trečiosios Covid-19 bangos ir naujai įvestų apribojimų visoje Kanarų salyno teritorijoje.

La Palmas provincijoje didžioji dalis viešbučių dirba 10% pajėgumu, sausio mėnesį parduoti vos keletas kambarių.
Regione, kuris ir vėl susiduria su beveik nuliniu turizmu (su kuriuo buvo susidurta ir antrąjį 2020-ųjų metų ketvirtį), beveik visi apgyvendinimo įstaigos darbuotojai yra ERTE ir, ko gero, bus ten iki birželio mėnesio, nes jis pratęstas net iki gegužės 31-osios.

Atsižvelgdamas į šį „labai žemą” veiklos lygį, José María Mañaricúa tvirtina, kad didžiosioms ir vidutinėms šio sektoriaus įmonėms, be bazūros (šiukšlių) mokesčio, taip pat neturėtų būti taikomi tokie mokesčiai kaip IBI ar IAE.
Prezidento teigimu šie įsipareigojimai, kurie apgyvendinimo įstaigai gali kainuoti iki 250 000 eurų per metus, keltų pavojų jų veiklos tęstinumui.

Tai tapo pagrindiniu FEHT prezidento prašymu po Kanarų salų vyriausybės pažado padėti MVĮ sektoriui, kuris patyrė ir vis dar patiria didžiulius nuostolius, susijusius su pasauline sveikatos krize.

Viešbučių Ashotel asociacija, kurios nariai yra Tenerifės, La Palmos, La Gomeros ir El Hierro regionų viešbučiai, susiduria su tais pačiais sunkumais. Apgyvendinimo įstaigų užimtumas krito iki 20-30%.

Nuo 2020 metų rugsėjo mėnesio Tenerifėje užsidarė 34 apgyvendinimo įstaigos. 25 iš jų – praėjusį mėnesį.

Ashotel teigimu, 49 000 iš 70 000 šio sektoriaus darbuotojų šiuo metu priklauso ERTE. Asociacija neatmeta, kad dėl nulinio keliautojų skaičiaus artimiausiu metu šie skaičiai dar labiau kils.

Iš 13-kos viešbučių tinklo ,,Lopesan” viešbučių vos 3 lieka atviri lankytojams. Visos apgyvendinimo įstaigos įsikūrusios Gran Kanarijoje: ,,Baobab”, ,,Villa del Conde” ir ,,Kumala Serenoa”. Net esant prastoms ateinančių mėnesių prognozėms, kurias kasdien vertina viešbučių tiklo vadovai, ,,Lopesan” neplanuoja uždaryti nė vieno iš trijų, nepaisant to, kad šiuo metu jie dirba vos 15-20% pajėgumu.

Vykdydamas reklaminę kampaniją ,,Lopesan” viešbučių tinklas planuoja sutelkti dėmesį į vietinę rinką ir pasiūlyti ,,ypač žemas kainas”. Vasario mėnesį visiems norintiems bus suteikta galimybė kelioms dienoms apsistoti viešbutyje. Vadovai pabrėžia, kad viešbučiuose laikomasi visų sveikatos apsaugos reikalavimų ir jie yra ,,švarūs” nuo Covid-19 viruso.

Mobilumo ribojimas ir pablogėjusios epidemiologinės sąlygos pagrindinėse Kanarų salų turizmo rinkose (JK ir Vokietijoje) neaplenkė ir ,,RIU” viešbučių tinklo. Bendrovės teigimu, paklausa, kilusi pirmosiomis žiemos savaitėmis suteikė vilčių ir ,,RIU” atidarė daugiau viešbučių, tikėdamasi, kad tokiu būdu kuo mažiau darbuotojų pakliūs į ERTE.

Tačiau dėl per pastarąsias savaites sumažėjusio užimtumo ,,RUI” Gran Kanarijoje uždarė 3, o Tenerifėje 1 viešbutį. Iš 17-kos viešbučių dabar veikia vos 7: ,,Riu Palace Oasis” ir ,,Riu Gran Canaria” Gran Kanarijoje, ,,Riu Palace Tenerife” ir ,,Riu Buenavista” Tenerifėje, ,,Riu Palace Tres Islas” ir ,,Riu Palace Jandía” Fuerteventuroje ir ,,Riu Paraíso Lanzarote” Lanzarotėje.

Sausio mėnesį ,,RIU” viešbučių užimtumas siekė 25%. Laukiama, kad vasario mėnesį šis procentas ženkliai sumažės. ,,RIU” teigimu dalis keliautojų, atvykusių į viešbučius dar Kalėdiniu laikotarpiu nusprendė pasilikti ir pratęsė atostogas Kanarų salyne.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai