28.3 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasCovid-19: ar verta Ispanijoje atidėti mokyklų veiklos atnaujinimą po švenčių?

Covid-19: ar verta Ispanijoje atidėti mokyklų veiklos atnaujinimą po švenčių?

- Advertisement 3-

Ispanijos mokyklos artimiausiomis dienomis turėtų atverti duris savo mokiniams po šventinio laikotarpio atostogų pertraukos, tačiau ekspertai prašo regioninių sveikatos institucijų atidėti mokyklų veiklos pradžią.

Kodėl girdimi raginimai atidėti mokyklų atidarymo pradžią Ispanijoje?

Kai kurie ekspertai prašo atidėti mokyklų atidarymo pradžią dėl nerimą keliančio koronaviruso plitimo daugelyje Ispanijos regionų bei baimės dėl naujos Covid-19 atmainos.
Pavyzdžiui, Katalonijoje infekcijų ekspertas Oriol Mitja, fizikas Àlex Arenas ir genetikas Salvador Macip sveikatos skyriui išsiuntė laišką, kuriame prašo atidėti mokyklų darbo pradžią iki sausio 11-osios dienos.

Ekspertai iš kitų, ypač paveiktų regionų, tokių kaip Ekstremadūra, kurioje Covid-19 infekcijų skaičius 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų pasiekė 604 ribą, solidarizuojasi su oratoriais iš Katalonijos – dabar ne pats tinkamiausias laikas atverti mokyklų duris.

Ar visi Ispanijos regionai nori atidėti grįžimą į mokyklą?

Trumpai tariant, ne. Kaip ir dėl daugelio kitų, su Covid-19 virusu susijusių apribojimų, regionuose vyrauja skirtingos nuomonės ir galioja skirtingos taisyklės.

Ekstremadūra buvo vienintelis regionas, kuris paskelbė, kad po Kalėdų atostogų pertraukos į mokymosi įstaigas sugrįš tik lopšelio-darželio ir pradinių klasių mokiniai. Visi likusieji, besimokantys vidurinėse mokyklose, bakalauro ar suaugusiųjų mokymuose tęs studijas nuotoliniu būdu iki sausio 11-osios dienos.

Valensija ir Aragonas mokyklų duris atvers jau sausio 7-ąją, Balearų salų, Astūrijos ir Galisijos moksleiviai į suolus sės sausio 8-ąją. Madridas, Kantabrija ir Navara mokslus tęs nuo sausio 11-osios dienos.

Kituose regionuose, tokiuose kaip Andalūzija, Mursija ir Baskų kraštas kiekviena savivaldybė turi numačiusi skirtingą mokyklų darbo pradžią, tačiau visose vyrauja sausio 7-11 dienos datos.

Kanarų salos ir Katalonija buvo vieninteliai du regionai, kurie dar gruodžio pradžioje nusprendė atnaujinti mokyklų veiklą sausio 11-ąją dieną. Toks sprendimas buvo priimtas kaip prevencinė priemonė prieš Covid-19 viruso plitimą.

Kastilija-La Manča taip pat atidėjo mokyklų veiklos atnaujinimo pradžią iš sausio 8-osios į 11-ąją dieną. Tačiau tokį sprendimą sieja ne su Covid-19 virusu plitimu, o su nepalankiomis oro sąlygomis (iškritusiu sniegu).

Kokia regioninės valdžios nuomonė?

Katalonijoje viešojo švietimo centro direktorius Josep Cambray pareiškime ,,Katalonijos radijui“ teigė, kad ,,mes nesvarstome atidėti mokyklų veiklos atnaujinimą vėliau kaip iki sausio 11-osios dienos“. J. Cambray primena, kad ,,ekspertai tikino, kad neverta pradėti mokslo metų rugsėjo mėnesį, tačiau mums pavyko“.

Ekstremadūros regiono viceprezidentas ir patarėjas sveikatos klausimais José María Vergeles teigia, kad atsižvelgiant į didėjantį infekcijų skaičių būtina atidėti mokyklų veiklos atnaujinimą, tačiau primena, kad ,,Covid-19 virusas mažųjų tarpe vyksta ne tokiais dideliais mastais, todėl jiems leidžiama grįžti į darželius bei pradines mokyklas“.

Kitos regioninės valdžios institucijos teigia, kad planuoja atnaujinti mokymosi įstaigų veiklą ir grąžinti moksleivius į klases įprastu metu.

Kokia tėvų nuomonė?

Tėvai nėra nusiteikę nuotoliniam mokymuisi, jie neturi galimybės palikti vaikus vienus namuose tada, kai patiems tenka grįžti į darbus.

Didžioji dalis tėvų neturi galimybės palikti vaikus senelių priežiūrai, nes bijo senolius užkrėsti Covid-19 virusu.

Dar 2020 metų rugsėjo mėnesį tėvams buvo paruošta galimybė nedirbti, jeigu jų vaikas serga Covid-19 virusu. Tačiau tokia galimybė nebuvo suteikta tiems, kurių vaikai buvo tiesiog išsiųsti karantinuotis į namus.

Naujienų portalas „Hoy“ praneša, kad tėvai Ekstremadūroje iš dviejų variantų visada rinkdavosi pamokas mokykloje, tačiau supranta, kad esant dabartinei situacijai turi būti taikomos išskirtinės priemonės.

Eva María Rodríguez, Regioninės motinų asociacijos ir Studentų tėvų federacijos prezidentė teigia suprantanti situacijos rimtumą, bet ,,tikisi didesnio mokytojų įsitraukimo, nes vis dar egzistuoja skaitmeninė takoskyra ir pamokos ne visus mokinius pasiekia vienu metu“.

Katalonijoje dviejų dukrų mama Marta Quesada nuogąstauja, kad ,,bus ypač sunku, jeigu bus priimtas sprendimas atidėti mokyklų veiklos pradžią. Negaliu išeiti iš darbo, negaliu paprašyti tėvų pagalbos vaikų priežiūros klausimu bei rizikuoti senolių sveikata ir, galbūt, gyvybe. Aš esu parengusi atsarginį planą, jeigu mokykloms ir vėl teks stabdyti savo veiklą, tačiau daugelis tėvų neturi kitos galimybės“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai