25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifė,,Caritas" prakalbo apie sudėtingą benamių situaciją pietų Tenerifėje

,,Caritas” prakalbo apie sudėtingą benamių situaciją pietų Tenerifėje

- Advertisement 3-

Visuotinė izoliacija išryškino benamių žmonių problemą. Ši problema opi Tenerifės pietuose, o ypač trijose labiausiai apgyvendintose ir teoriškai turtingiausiose savivaldybėse – Adechėje, Aronoje ir Granadiloje de Abonoje. Su tokiu pareiškimu stojo Kanarų salų labdaros organizacijos „Caritas“, tiekiančios maistą salos benamiams, socialinių veiksmų koordinatorė Úrsula Peñate. Pasibaigus ,,pavojaus būsenai” buvo iškeldintos trys pagrindinės benamių zonos. Tai La Caleta paplūdimys Adeje, ,,La Tejita” Granadilla de Abonoje bei paskutinė, trečiadienį iškeldinta Los Tarajales komercinis pastatas Los Kristiane. Iš šio komercinio pastato buvo iškelti paskutiniai 30 benamių. Úrsula Peñate konstatuoja: ,,žmonės niekur nedingo, tiesiog problema juda iš vienos vietos, į kitą – į gyvenvietes Aronos centre, į paplūdimius. Kas atsitinka kiekvieną kartą, kai iškeldinama? Benamiams nėra siūloma būsto alternatyva, todėl tai pašalina problemą iš vienos vietos, tačiau ji atsiranda kitoje vietoje, nes juk žmonės niekur neišgaruoja”, – teigia socialinių veiksmų koordinatorė. Jos manymu visi iškeldinimai yra vienodo pobūdžio, nes ,,Tarptautinio ekonominės ir kultūrinės plėtros plano” septintajame stebėjime teigiama, kad benamių negalima iškraustyti be būsto alternatyvos, todėl tai, kas daroma dabar, yra pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas”.

„Visiškai nesvarbu, ar benamiai yra gyvenvietėje, ar lūšnyne, ar pastate, nesvarbu, tai yra šeimos ar pavieniai asmenys, kurie yra labai pažeidžiami, be išteklių, o tie, kurie turi minimalias pajamas, negali patekti į įprastą būstų rinką. Reikalingi drastiški sprendimai. Deja, administracijos neatlieka savo darbo, nes nėra reguliuojamos nuomos kainos ir nėra statomi valstybiniai būstai”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Mes pritariame iškeldinimui, iš ,,Los Tarajales “, nes šiuo atveju kalbama apie neteisėtą okupaciją, tačiau šiems žmonėms taip pat turime suteikti alternatyvą, nes kitaip viskas, ką darome, yra problemos perkėlimas iš vienos vietos į kitą”. „Carito” benamių problema išaugo salos pietuose dėl sveikatos ir ekonomikos krizės. „Tai yra sudėtinga mobili realybė, dabar mes turime surasti jiems naują prieglobstį, nepaisant to, kad dalis jų išvyko į gyvenvietę Aronoje. Covid-19 epidemijos metu dėl to, kad benamiai neturėjo galimybės elgetauti ar pardavinėti rankdarbių, pagrindiniai poreikiai išryškėjo dar labiau ir dabar vien Adechėje, Aronoje ir Granadiloje yra aptarnaujami virš 200 žmonių gatvėse, tarpekliuose, urvuose ir kituose apgriuvusiuose pastatuose, 70% benamių yra ispanai”.

,,Carito” ataskaita apie padėtį Los Tarajales „Cáritas“ ataskaitoje daroma išvada, kad „socialinės atskirties situacijoje yra 22 žmonės, neturintys apgyvendinimo alternatyvų ar pakankamai pajamų būsto įsigijimui ar nuomai. Šiuo metu pažeidžiama teisė į padorų būstą, kaip numatyta Ispanijos konstitucijoje. Pažvelgus į būsto pasiūlą savivaldybėje, pastebime, kad socialinio būsto nėra, o nuomos kainos yra per didelės. Beveik neįmanoma rasti būstus, atitinkančius benamių ekonominę padėtį. Dauguma apklaustų benamių yra išmokų gavėjai, kurių gaunamos sumos yra nepakankamos pagrindiniams asmens poreikiams tenkinti”. „Caritas“ duomenimis, iš 28 žmonių, iškeltų iš Los Tarajales praėjusį trečiadienį, šeši prisipažino gaunantys pašalpas, penkis administruoja Aronos viešojo saugumo tarnyba, o dar trys yra pašalpų gavimo procese. Dar penki asmenys pastebėti pogrindžio darbuose, du verčiasi rankdarbių pardavimu, keturi elgetauja. Sveikatos srityje problemų taip pat užtenka. Dalis benamių turi psichinių sutrikimų požymių (be diagnozės ar tolesnio gydymo), daugelis vartoja uždraustas toksines medžiagas. Savo sveikata benamiai nesirūpina, problemos svarbumo nesupranta, gydytis neketina. Keli benamiai turi aiškiai infekuotų žaizdų, kurios, pasak jų, atsirado dėl lovose gyvenančių vabzdžių įkandimų, tačiau žaizdos nedezinfekuojamos ir niekaip negydomos. Benamiai neturi sveikatos kortelių, prireikus medicininės pagalbos, pajamų susidariusioms išlaidoms padengti neužtenka. Todėl jie nusprendžia į medicinos centrą nesikreipti ir savo sveikatą palikti likimo valiai.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos