24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaTurizmasBritai, atostogaudami Kanarų salose, vis dar gali naudotis nebegaliojančiomis ESDK kortelėmis

Britai, atostogaudami Kanarų salose, vis dar gali naudotis nebegaliojančiomis ESDK kortelėmis

- Advertisement 3-


Daugelis britų, nepaisant to, kad Jungtinė Karalystė 2020 m. gruodžio 31 d. visiškai pasitraukė iš ES, keliaudami į daugumą ES ir Šengeno erdvės šalių, vis dar gali naudotis Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pareiškime FCO priminė Didžiosios Britanijos piliečiams, kad jų ESDK kortelės vis dar gali galioja nepaisant „Brexit’o“: „Kelionės į Europą yra kitokios. Jūsų EHIC lieka galioti ES, tik pasibaigus jos galiojimo laikui ją reikia pakeisti GHIC (Jungtinės Karalystės pasauline sveikatos draudimo kortele). Jūs vis tiek turėtumėte įsigyti kelionės draudimą, kuriuo būtų apdraustos jūsų sveikatos priežiūros paslaugos.“

ESDK – tai draudimo rūšis, leidžianti ES piliečiams gauti valstybės teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas kitose ES šalyse ir ES nepriklausančiose Šengeno erdvės šalyse, t. y. Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje

Taigi dėl JK išstojimo iš ES naujos ESDK kortelės dabar išduodamos tik JK piliečiams, kuriems taikomas Susitarimas dėl išstojimo.

Apskaičiuota, kad iki šių metų pabaigos baigsis maždaug 5,6 mln. ESDK kortelių galiojimo laikas, tačiau daug jų galios ir 2023 m., ypač tos, kurios buvo išduotos 2020 m., prieš pat „Brexit“, nes ESDK kortelė gali būti išduota ne ilgiau kaip penkeriems metams.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pataria keliaujantiems po ES: „Jei turite JK Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), ji galios iki kortelėje nurodytos galiojimo pabaigos datos, o ne nustos galioti anksčiau. Tačiau pasibaigus jos galiojimo laikui, turėsite pateikti prašymą išduoti ESDK, kad ją pakeistumėte“.

GHIC – tai draudimo rūšis, kurią Jungtinės Karalystės valdžios institucijos sukūrė vietoj EHIC ir kuria gali naudotis visi Jungtinės Karalystės piliečiai ir asmenys, gimę tėvams (-ams), kurie Jungtinėje Karalystėje apsigyveno iki 2020 m. gruodžio 31 d.

GHIC galima gauti visiškai nemokamai:

Birželio pabaigoje „Direct Line Travel“ ataskaita atskleidė, kad susirūpinimą keliantis skaičius žmonių Jungtinėje Karalystėje teigia neturintys EHIC arba GHIC arba nėra dėl to tikri. Maždaug 32 mln. britų, t. y. septyniais milijonais daugiau nei 2021 m., arba neturi tokios sveikatos draudimo kortelės, arba nėra tikri, ar ją turi, ar ne.

Pasak ataskaitos autorių, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Jungtinėje Karalystėje tokia maža dalis žmonių turi tokias sveikatos draudimo korteles, yra ta, kad jie vis dar nežino, jog EHIC šiuo metu pakeitė GHIC.

Kita priežastis taip pat yra ta, kad 76 proc. apklaustųjų nevisiškai supranta, ką apima sveikatos draudimo kortelės keliaujant.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai