23.9 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosBoris Johnson ir JK išėjimo iš izoliacijos planas suteikia viltį vasaros kelionių...

Boris Johnson ir JK išėjimo iš izoliacijos planas suteikia viltį vasaros kelionių į užsienį atnaujinimui

- Advertisement 3-

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Boris Johnson vakar dienos popietę išsamiai pristatė Jungtinės Karalystės išėjimo iš izoliacijos planą. Politikas akcentuoja, kad tai turi būti padaryta laipsniškai bei su ypatingu atsargumu, nes nei vyriausybė, nei patys gyventojai nenori vėl grįžti į visiško karantino periodą. B. Johnson pranešė, kad yra patvirtintos keturios situacijos peržiūros datos bei keturi kriterijai, pagal kuriuos bus nustatomi galutiniai pakeitimai bei apribojimų panaikinimai.

Izoliacijos apribojimų palengvinimo planas bus „pagrįstas duomenimis, o ne datomis“, sprendimai bus priimami atsižvelgus į šiuos kriterijus:

-Sėkmingai tęsiama visuotinės vakcinacijos programa.
-Įrodytas vakcinacijos proceso sėkmingumas, pateikiant sergamumo ir mirčių statistiką paskiepytųjų tarpe.
-Infekcijų skaičiaus mastas nėra kritinis ir nesudaro papildomo spaudimo sveikatos apsaugos sistemai ir medicinos personalui.
-Nebus pasikeitęs vyriausybės su virusu susijusios rizikos vertinimas.

Šie kriterijai bus svarstomi ir nagrinėjami iš anksto nustatytomis datomis. Pirmasis svarstymas įvyks kovo 8-ąją, antrasis – balandžio 12-ąją, vėliau gegužės 17-ąją ir galiausiai birželio 21-ąją. Bet koks apribojimų panaikinimas priklausys tik nuo aprašytų kriterijų.

Visų pirma, nuo kovo 8-osios:

-visos švietimo ir mokslo įstaigos atnaujina savo veiklą, vaikai grįžta į mokyklas.
-visi, švietimo įstaigas lankantys nepilnamečiai gali dalyvauti kūno kultūros pamokose ir treniruotėse.
-buvimo namuose apribojimas bus išlaikytas, tačiau asmenims bus suteikta galimybė išeiti iš namų, pasivaikščioti arba užsiimti sporto veikla. Tai bus galima padaryti kartu su savo namų ūkio gyventojais arba su vienu asmeniu, priklausančiu kitam namų ūkiui.
-vis dar galioja saugaus atstumo ir kiti asmeninės higienos bei saugumo reikalavimai.
-užsienio kelionės draudžiamos.

Nuo kovo 29-osios:

-egzistuoja galimybė, kad bus atidaromos lauko sporto aikštelės, tokios kaip golfo laukai, teniso kortai, krepšinio aikštelės ir lauko baseinai.
-gali būti atnaujintas oficialių lauko varžybų organizavimas, skirtas suaugusiems arba nepilnamečiams ir jiems nebus taikomi susibūrimų skaičiaus ribojimai.
-užsienio kelionės draudžiamos.

Ne anksčiau nei po balandžio 12-osios:

-gali būti atnaujinama ne pirmo būtinumo prekių parduotuvių, kirpyklų, grožio salonų veikla, atidaromos lauko kavinės (užeigos). Veiklą atnaujins bibliotekos, muziejai, zoologijos sodai, karuselės.
-galimai atnaujinamos apartamentų nuomos paslaugos, bet tik tuo atveju, jeigu apsistos vienam namų ūkiui priklausantys asmenys.
-gali būti atnaujinamos laisvalaikio pramogos (patalpose), o kartu ir sporto klubų veikla.
-nepilnamečiai galės lankyti papildomus būrelius, įskaitant ir sportinę veiklą.
-Kelionių darbo grupė balandžio 12-ąją svarstys tarptautinių kelionių atnaujinimo klausimą. Iki gegužės 17-osios dienos kelionės į užsienį vis dar bus uždraustos.

Ne anksčiau, kaip gegužės 17-ąją:
-atnaujinama kavinių, restoranų, kino teatrų, viešbučių, nakvynės namų ir vaikų žaidimų aikštelių veikla.
-didžioji dalis socialinių kontaktų lauke bus panaikintos, o patalpose galės susirinkti du namų ūkiai ir daugiau nei 6 asmenys.
-vestuvių, laidotuvių, krikštynų, priėmimų ir panašių susibūrimų metu bus leidžiamos ne didesnės, kaip 30 asmenų grupės.
-galimai bus atnaujintos suaugusiųjų grupinės treniruotės, vykstančios uždarose patalpose.
-sporto varžybas stebinčių žiūrovų skaičius uždarose patalpose neviršys 1 000 žmonių arba 50% nuo bendro užimtumo skaičiaus, priklausomai nuo to, kuris skaičius yra mažesnis; lauko renginių metu leidžiamas 4 000 žiūrovų skaičius arba 50% užimtumas, priklausomai nuo to, kuris skaičius yra mažesnis.
-galbūt bus leidžiami masiniai susirinkimai, vykstantys gryname ore, jeigu susirinkusiųjų skaičius neviršys 10 000 asmenų arba 25% nuo bendro užimtumo.
-jeigu kriterijai atitiks saugumo reikalavimus, nuo šios datos bus leidžiama keliauti tarptautiniu mastu. Pasak Boris Johnson, „žmonės galės pradėti planuoti savo vasaros atostogas“.

Ne anksčiau nei nuo birželio 21-osios:
-bus panaikinamos visos teisinės socialinių kontaktų ribos, siekiant vėl atidaryti likusius sektorius, tokius kaip naktiniai klubai.
-tikimasi atnaujinti didelių masinių renginių organizavimą.
-tikimasi sustabdyti visų „šeimos švenčių“, pavyzdžiui vestuvių, žmonių skaičiaus apribojimus.

Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje galiojančios taisyklės:

Škotijoje šiuo metu leidžiama praktikuoti bekontaktes lauko sporto šakas, tokias kaip golfas ir tenisas. Vyriausybė tikisi patvirtinti apribojimų lengvinimo planą.

Pagal dabartinius Velso apribojimus sporto ir laisvalaikio aikštelės yra uždarytos, tačiau ne daugiau kaip keturi žmonės iš dviejų skirtingų šeimos ūkių gali sportuoti lauke. Ministras Mark Drakeford paskelbė apie nedidelį apribojimų sušvelninimą ir sakė tikintis, kad reikalavimas „likti namuose“ gali liautis galiojęs jau po 3 savaičių.
Lauko ir uždarų patalpų sporto aikštelės Šiaurės Airijoje liks uždarytos, karantinas pratęsiamas iki balandžio 1-osios. Dabartinės apsaugos priemonė bus peržiūrėtos kovo 18-ąją dieną.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai