26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosBIOECOMAC nori, kad kitą savaitę Kanaruose vyksiantys karinio jūrų laivyno manevrai būtų...

BIOECOMAC nori, kad kitą savaitę Kanaruose vyksiantys karinio jūrų laivyno manevrai būtų atšaukti

- Advertisement 3-


La Lagunos universiteto (ULL) tyrimų grupė BIOECOMAC paprašė Aplinkos ministerijos ir Kanarų salų vyriausybės atšaukti kitą savaitę numatytus karinių jūrų pajėgų manevrus „Atlante 23” vandenyse į pietus nuo Kanarų salų, nes jie pažeis draudžiamąją zoną, kurioje gyvena banginiai ir jūrų vėžliai.

Gegužės 16-19 d. Kanarų salų vandenyse kitą savaitęth kariniai laivai vykdys šaudymo kampaniją „oras-oras” ir „oras-oras”, naudodami „Harpoon” ir „Harm” raketas, kurios gali pakenkti šiems gyvūnams.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Mokslininkai primena, kad Kanarų salose yra didžiausia ryklių, banginių ir jūrų vėžlių rūšių biologinė įvairovė Ispanijoje, o pastarųjų dviejų rūšių gyvūnai yra saugomi pagal Europos ir nacionalinius įstatymus. ES mano, kad Kanarų salose yra kritinė padėtis, ypač kalbant apie balinius vėžlius Caretta caretta ir žaliuosius vėžlius Chelonia mydas.

Kalbant apie banginius, išsiskiria snapuotieji banginiai, kurie yra giliai nardantys banginiai, garsėjantys dideliu jautrumu jūrų sonarams, kuriais galima aptikti povandeninius laivus ir povandeninius sprogimus.

Dėl šios priežasties 2007 m. Gynybos ministerija paskelbė moratoriumą šiai veiklai 50 jūrmylių (91,2 km) spinduliu nuo Kanarų salų, nes buvo įrodyta, kad prie El Hierro, La Gomeros, Tenerifės, La Palmos, Fuerteventuros ir Lansarotės salų ištisus metus gyvena snapuotųjų banginių populiacija.

Kitą savaitę vyksiančių manevrų koordinatės patenka į teritoriją, kurios artimiausias taškas nuo salų yra už 35 km nuo La Gomeros ir už 40 km nuo El Hierro ir Tenerifės, taigi neatitinka Oficialiojo valstybės dienraščio (BOE), kuriuo paskelbtos moratoriumo ribos, nuostatų.

Mokslininkai įspėja, kad karinių jūrų pajėgų manevrai, kurių metu vykdomi povandeniniai sprogimai, pavyzdžiui, raketų „oras-oras” ar kitų, taip pat povandeninių laivų aptikimo sonarai, neturėtų būti vykdomi mažesniu nei 100 jūrmylių atstumu nuo Kanarų salų (182 km). „Patartina Kanarų salų jūros demarkacinėje zonoje nevykdyti kovinio šaudymo pratybų”, – baigiamas centrinei ir regioninei administracijai skirtas laiškas.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos