25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosBenzino kainos Kanarų salose toliau mažėja ir pasiekė naują šių metų žemiausią...

Benzino kainos Kanarų salose toliau mažėja ir pasiekė naują šių metų žemiausią lygį

- Advertisement 3-


Benzino ir dyzelino kainos Kanarų salose toliau mažėja nuo gruodžio mėnesio, o šią savaitę pasiekė naują žemiausią šių metų lygį. Nuo 2023 m. pradžios litro benzino kaina vidutiniškai sumažėjo keturiais centais, o dyzelinas pigo iki 17 centų, rodo degalinių bendrovės „Petrolífera de Canarias” (PCAN) pateikti duomenys.

Per šiuos penkis mėnesius smarkiai sumažėjusi dyzelino kaina reiškia, kad pirmą kartą nuo Rusijos ir Ukrainos karo pradžios jis vėl yra pigesnis už benziną

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pagal PCAN orientacinius duomenis (tai yra bazinės minimalios kainos, kurias jie nustato nepriklausomai nuo to, kokią kainą vėliau nustato kiekviena atskira degalinė), litras dyzelino šią savaitę atpigo iki 1,088 euro; 95 oktanų benzino – iki 1,201 euro, o 98 oktanų benzino – iki 1,312 euro. Pastarieji degalai šiemet atpigo mažiausiai – vidutiniškai vos dviem centais, tačiau jų ir suvartojama mažiausiai.

Degalų kainos priklauso nuo sezono, vietovės ir salos:

Kainos skiriasi priklausomai nuo degalinės, į kurią vykstate, markės ir jos buvimo vietos, todėl Las Palmaso provincijoje didžiausios kainos yra Fuerteventuros ir Lansarotės degalinėse: dyzelino kaina siekia beveik 1,50 euro už litrą, o benzino – beveik 1,60 euro.

Santa Krus de Tenerifės provincijoje ir, kaip įprasta, El Hierro saloje brangiausias dyzelinas – 1,60 euro už litrą, nes dėl salos dydžio ir gyventojų skaičiaus jie turi tik nedidelius kiekius, o La Palmoje brangiausias 95 oktaninio skaičiaus benzinas kainuoja tiek pat.

Degalų kainų sumažėjimas atitinka pastaraisiais mėnesiais sumažėjusią žalios naftos kainą. Metų pradžioje ji kainavo apie 88 dolerius už „Brent” rūšies naftos barelį, o vakar baigėsi ties 76.

PCAN prognozuoja, kad artimiausius kelis mėnesius degalų kainos išliks stabilios su „nedideliais svyravimais į viršų ir žemyn”, kaip ir naftos atveju.

Vartotojai pradeda pastebėti, kad kainos sumažėjo, nes, palyginti su 2022 m. sausio mėn. kainomis, pildami baką jie gali sutaupyti iki dešimties eurų, nors jos vis dar yra didesnės nei 2022 m. vasario mėn.

Didžiausios kainos Kanarų salose buvo pasiektos 2022 m. spalį ir lapkritį, kai dyzelino kaina siekė 1,605 euro už litrą; 95 oktaninio skaičiaus benzinas kainavo 1,610 euro, o 98 – 1,70 euro.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos