37 C
Tenerife
Sekmadienis, 28 vasario, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Ar prieš patenkant į renginį bei keliaujant reikės įrodyti, kad esu paskiepytas?

Ar prieš patenkant į renginį bei keliaujant reikės įrodyti, kad esu paskiepytas?

- Advertisement 3-

Draudimo kompanijos ARAG teigimu, prasidėjusi Covid-19 vakcinacijos kampanija leis renginių organizatoriams reikalauti įrodymo, kad potencialus klientas yra paskiepytas ir tik tokiu atveju leisti jam dalyvauti renginiuose. Draudikas primena Vyriausybės pranešimą, kuriame sakoma, kad paskiepyti žmonės turės tai patvirtinančią kortelę. Teoriškai, šis dokumentas galėtų atverti duris reikalavimui, kad norint patekti į tam tikrus renginius ar vietas bus privaloma pateikti skiepų kortelę.

Draudimo kompanija priminė Andalūzijos atvejį, kai regiono prezidentė Juanma Moreno gruodžio 19-ąją pareiškė, kad bus tik du būdai patekti į futbolo varžybų tribūnas ar kitus didelio masto žmonių susibūrimus. Pirmas būdas – neigiamas PCR testo rezultatas, gautas ne anksčiau, kaip prieš 72 valandas iki renginio pradžios arba skiepas, apsaugantis nuo Covid-19 viruso.

Kalbant apie mokyklas, skiepai nepilnamečiams nėra privalomi, tačiau anksčiau pasitaikė atvejų, kai buvo pateiktas teismo nurodymas, reikalaujantis tai padaryti. ARAG pateikia tokio teismo sprendimo pavyzdį. Praeitais metais valstybinėje mokykloje, Albaicín kaiminystėje Granadoje įvyko tymų viruso protrūkis. Tuo metu keletas moksleivių tėvų nesutiko su vakcinavimo kampanija ir neleido skiepyti savo atžalų. Todėl ,,Junta de Andalucía Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu nepilnamečiai buvo paskiepyti priverstinai“, – primena ARAG teisininkė Alicia Delgado.

Sprendimai palankūs ir kai kurioms švietimo įstaigoms, kurios į savo grupes atsisako priimti nepaskiepytus vaikus, atkreipdamos dėmesį į tėvų neatsakingumą kitų mokinių sveikatos atžvilgiu.

Kalbant apie specialistus, dirbančius su pagyvenusiais žmonėmis, arba sveikatos priežiūros darbuotojus, kurie tiesiogiai bendrauja su rizikos grupės asmenimis, draudimo kompanija ARAG mano, kad atsisakymas skiepytis galėtų tapti pagrindu atsisakiusiajam siūlyti pakeisti darbo pobūdį ir vietą, kad šis nekeltų potencialaus pavojaus rizikos grupės asmenims.

Kita vertus, teigiama, kad „pareiga skiepytis darbo vietoje yra labai opus ir diskutuotinas klausimas“. Įmonės savo darbuotojams galėtų suteikti skiepijimosi galimybę, tačiau neturėtų teisės reikalauti priverstinės vakcinacijos.

ARAG draudimo kompanijos teisininkas praneša – ,,neatmetama galimybė, kad asmuo, pretenduojantis į darbo vietą įmonėje privalės pateikti Covid-19 vakcinacijos įrodymus“.

Kalbant apie keliones, oro linijų bendrovės jau užsimena apie privalomą tarptautinių keliautojų skiepijimą. Taip siekiama apsaugoti kitus keliautojus bei darbuotojus. Manoma, kad tai vienintelis ilgalaikis sprendimas, padėsiantis kelionių pramonės atgaivinimui.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai