22.5 C
Tenerife
Pirmadienis, 5 gruodžio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėAr galiu vykti į Tenerifę? Atsakymai į jūsų klausimus

Ar galiu vykti į Tenerifę? Atsakymai į jūsų klausimus

- Advertisement 3-

Po vakarykščio Kanarų salų Vyriausybės prezidento Ángel Víctor Torres skelbimo apie Tenerifės „perimetro uždarymą”, kuris būtinas dėl spartaus pandemijos plitimo, socialinėje erdvėje pasirodė nepasitenkinimo komentarai. Susiklosčiusi situacija sukėlė pasipiktinimų bangą.

Iš esmės į salą atvyksta du keliautojų tipai: gyventojai ir ne rezidentai (t.y turistai). Kiekvienam iš tipų galioja skirtingos taisyklės.

Turistams:
Pagrindinės abejonės slypi turizme. Ar Tenerifė atvira turistams? Žinoma taip. Pagrindinės atvykimo ir išvykimo iš salos taisyklės turistams išlieka tokios pat.
Pagrindiniai patekimo į salą reikalavimai:

  • patvirtinta apgyvendinimo įstaigos rezervacija,
  • neigiamas Covid-19 tyrimo rezultatas,
  • QR kodas, išduotas užpildžius internetinę visuomenės sveikatos formą.

Nėra tikslaus reglamento, pagal kurį keliautojas turėtų pasirinkti, kokioje apgyvendinimo įstaigoje apsistoti. Vienintelis, lapkričio 14-ąją dieną įsigaliojęs reikalavimas – apgyvendinimo įstaiga privalo turėti licenciją. Tokiu būdu turistas automatiškai gali pretenduoti į Covid-19 draudimą, kurį siūlo Kanarų salų Vyriausybė. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad apsistoti pas draugus ar giminaičius yra griežtai draudžiama. Tokiu būdu siekiama išvengti žmonių grupių maišymosi.

Nors Kanarų salos teigė, kad atvykus galima pateikti antigenų tyrimą, tačiau pasienio postus kontroliuojantis ,,Užsienio Sveikatos centras”, vadovaudamasis Ispanijos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais tokius testus laiko negaliojančiais. Todėl atvykus rekomenduojama pateikti PCR (COVID-19 RT-PCR) arba TMA (Transcription Mediated Amplification) tyrimą. Šiuos tyrimus Ispanijos vyriausybė laiko galiojančiais ir taiko iš rizikos zonų atvykstantiems keliautojams. Tyrimas turi būti padarytas ne anksčiau kaip prie 72 valandas iki suplanuoto skrydžio ir patvirtinti neigiamą aktyvios Covid-19 infekcijos diagnozę.

Oro uostuose kontrolės metu galite būti paprašytas parodyti Covid tyrimo rezultatus. Sertifikatas, įrodantis neigiamą tyrimo rezultatą turi būti pateiktas originalo formoje, anglų kalba spausdiname arba skaitmeniniame variante.

Sertifikate turi būti nurodyti: keliautojo vardas ir pavardė, paso numeris arba asmens kodas, testo atlikimo data, laboratorijos, kurioje buvo atliktas tyrimas pavadinimas ir kontaktiniai duomenys, tyrimo metu naudota technika ir neigiamo tyrimo rezultato atsakymas.

Visa ši informacija taip pat pateikiama jūsų sveikatos kontrolės formoje, užpildytoje likus 48 valandoms iki kelionės pradžios, todėl atvykus pasienio kontrolė gali nepaprašyti pateikti dokumentus, nes anketoje jau bus pateikta informacija apie tyrimą ir apgyvendinimo įstaigą, kurioje apsistosite.

Užpildyti formą galite mobiliojoje programėlėje „Spain Travel Health app-SpTH” arba internete anglų kalba čia: https://www.spth.gob.es

Gyventojams:
Gyventojams leidžiama keliauti į salą spalio 25-osios dienos dekreto 6-ajame straipsnyje nurodytomis sąlygomis, kurios iš esmės yra būtinos bet kuriai kelionei.
Galite atvykti į saloje esančią gydymo įstaigą, dėl darbo įsipareigojimų ir taip, galite vykti į Tenerifę dalyvauti verslo susitikime.

Grįžimo į salą priežastimi gali būti ir studijos bei mokslas Tenerifėje. Lygiai taip pat, Ispanijoje studijuojantys asmenys gali sugrįžti į savo gyvenamąją vietą.

Taip pat leidžiama grįžti į įprastą gyvenamąją vietą saloje, dėl kurios vyriausybė iš viso jau gavo per 20 000 prašymų, po siūlymo apmokėti tyrimus asmenims, grįžtantiems namo.

Teisę grįžti į salyną suteikia pagyvenusių žmonių, nepilnamečių, invalidų, ar ypač pažeidžiamų asmenų globa ir priežiūra. Taip pat galima grįžti dėl kreipimosi į finansų ir draudimo įmonės bei valstybines teismines ar notarines institucijas. Dekrete taip pat numatomas grįžimas dokumentų atnaujinimo atveju.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai