30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėAr Covid-19 padėtis Tenerifėje tampa nebekontroliuojama?

Ar Covid-19 padėtis Tenerifėje tampa nebekontroliuojama?

- Advertisement 3-

Pastarosiomis savaitėmis Tenerifė ir toliau lieka koronaviruso pandemijos Kanarų salose epicentru ir, nepaisant raudonojo šviesoforo nustatytų ribojamųjų priemonių, statistika vis dar nėra palanki, užsikrėtimų skaičius toliau didėja. Taigi, kokia yra salos padėtis, palyginus su situacija likusiose archipelago salose?

Šiuo metu Tenerifėje:

61% sergančiųjų (3 080), daugiau nei visose likusiose salose kartu sudėjus;
69% naujų susirgusiųjų, 82 iš 118-kos;
68% sergančiųjų gydomi ligoninėse;
71% pacientų gydomi intensyvios terapijos skyriuose;
53% mirusiųjų nuo visų mirusiųjų salyne, skaičiaus.
Didžiausias sergamumo rodiklis per 7 dienas – 73.32, tai yra beveik tris kartus daugiau nei antrąją vietą užimančioje saloje – Fuerteventuroje 28.23.
3 savivaldybės, kurių IA 14 viršija 100, o tai reiškia raudonos šviesoforo sąlygų galiojimą.
Per 10 dienų 33% padidėjęs susirgusiųjų skaičius pietinėje regiono dalyje (virš 400).

Santa Cruz de Tenerifė provincijos Gydytojų kolegijos prezidentas Rodrigo Martín vakar teigė, kad ,,padėtis Tenerifėje tampa nebekontroliuojama” bei paprašė didesnio prižiūrinčiųjų pareigūnų skaičiaus situacijos reguliavimui, nemokamos pirminės priežiūros galimybę ir užsikrėtusiųjų šeimų mokymą, kaip tinkamai elgtis susidūrus su Covid-19 virusu.

R. Martín pažymi, ,,tiesa, kad padėtis Kanarų salose apskritai yra gera, tačiau tiesa ir tai, kad padėtis Tenerifėje blogėja. Nustačius prevencines priemones, jos turi būti pradėtos taikyti anksčiau, kad mūsų IA14 neviršytų 50, kurias ji jau viršija keletą savaičių iš eilės. Jei šis klausimas nebus išspręstas artimiausiu metu, mums pritrūks laiko susitvarkyti iki numatomo kelionių draudimo panaikinimo”.

R. Martín teigimu, reikalingos didesnės stebėtojų pajėgos.
,,Jie buvo svarbūs anksčiau ir yra svarbūs dabar. Tenerifėje esančių stebėtojų grupė yra per maža, kad susidorotų su esama situacija, jie yra prastai koordinuoti ir vangiai bendradarbiauja su pirmosios pagalbos tarnybomis”, – priduria prezidentas. 31 gynybos ministerijos stebėtojas patruliuoja Las Palmas provincijoje.

Siekiant pakeisti piliečių požiūrį, R. Martín taip pat mano, kad svarbu pakeisti siunčiamą žinutę. ,,Turime ne tik ugdyti visuomenės apsaugą, bet ir dirbti su užsikrėtimu šeimose. Jeigu mama yra užsikrėtusi Covid-19 virusu, ji negali tęsti namų ruošos darbus. Artimieji privalo jai padėti. Jeigu šeimoje yra sergančiųjų, jie turėtų būti izoliuojami, vengiant bet kokių ryšių su sveikais šeimos nariais. Mes privalome išmokyti populiaciją saugotis ir neperduoti užkrato aplinkiniams”, – pažymi R. Martín.

Galiausiai R. Martín paprašė salos vietos valdžios institucijų ir Saugumo pajėgų agentų „savo darbe būti veržliems. Turite būti kruopštesni, kuo operatyviau reaguoti į iškvietimus ir vikriai apdoroti baudas”. Tuo tarpu verslo savininkams prezidentas rekomenduoja ,,jei matote, kad klientas nesilaiko saugos priemonių, turite juos įspėti. Jei to nepadarysite, nesiskųskite, jei vėliau bus įvesta komendanto valanda”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai